سخنگوی بانك مركزی اعلام كرد؛

جزئیات تسهیلات دهی بانکها

جزئیات تسهیلات دهی بانکها به گزارش فراز برج، سخنگوی بانک مرکزی ضمن تشریح جزئیات تسهیلات دهی بانک ها در ۷ ماهه سال جاری، اظهار داشت: در این بازه زمانی ۲، ۲۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که مبین رشد ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.به گزاری خبرگزاری مهر، مصطفی قمری وفا با تکیه بر افزایش پرداخت تسهیلات خرد و تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در شبکه بانکی اظهار داشت: شبکه بانکی در هفت ماهه سال جاری حدود ۲، ۲۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که از رشد ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار می باشد.
سخنگوی بانک مرکزی اظهار داشت: ۸۴ درصد کل تسهیلات پرداخت شده در ۷ ماه گذشته به صاحبان کسب و کار و ۱۶ درصد مابقی هم به مصرف کننده نهایی خانوار پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: از آغاز سالجاری تا هفتم آذر ماه ۱۴۰۱، تعداد یک میلیون و ۳۷۶ هزار فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن به مبلغ ۱۲۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.
سخنگوی بانک مرکزی اظهار داشت: از آغاز سال تا هفتم آذر ماه تعداد ۶۵۱ هزار نفر به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت نمودند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱ درصدی داشته است.
وی اضافه کرد: همینطور به منظور پشتیبانی از جوانی جمعیت، از زمان ابلاغ شیوه نامه مربوطه (۳۱ فروردین) ٰ، تعداد ۵۵۰ هزار نفر به مبلغ ۲۲ هزار میلیارد تومان از تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری بهره مند شدند.
سخنگوی بانک مرکزی اضافه کرد: از ۶ تیر تا هفتم آذر سال جاری برای ۱۹۰ هزار متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن تشکیل پرونده شده است که از این تعداد ۱۷۵ هزار نفر به میزان ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند


منبع:

1401/09/09
10:22:47
5.0 از 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان