وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۴ میلیون واحد، مسکن سازی نیست شهرسازی است

ساخت ۴ میلیون واحد، مسکن سازی نیست شهرسازی است به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ساخت ۴ میلیون واحد، مسکن سازی نیست بلکه شهرسازی است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی در مراسم امروز بامداد دوشنبه ۱۰ آبان با مبحث پدافند غیر عامل در شهرسازی با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل، پیوست بخش های حمل و نقل و شهرسازی نیست بلکه در درون این دو بخش قرار دارد، اظهار داشت: اگر اقدامات لازم پدافند غیر عامل در سامانه های حمل و نقل و مسکن نباشد، می تواند بسیار خطرآفرین باشد؛ کما این که در وزارت راه و شهرسازی در چند ماه گذشته با خطر مواجه شدیم ولی به لطف خدا حل شد.
وی افزود: باید در این خصوص مواظبت زیادی داشت؛ در شهرهایی که ساخته شده باید بخش هایی که در مبحث پدافند غیر عامل لازم است مانند مکان های تجمع، مراکز لجستیکی را ایجاد نماییم. به این سمت برویم که نسبت به تغییر کاربری ها بخصوص در شهرهای بزرگ و شهرهای تیررس اقدامات لازم را انجام دهیم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در شهرهای جدید پدافند غیر عامل در طراحی شهر کامل قابل اجراست و به کمک سازمان پدافند غیر عامل باید در این شهرها تمهیدات لازم را انجام دهیم. هم اکنون ۴۰ شهر جدید در کشور ایجاد شده؛ لازم است شهرهای جدید دیگری در کشور ایجاد شود؛ افزایش جمعیت در کشور را در پیش داریم بخصوص که فصل جدید ساخت ۴ میلیون مسکن ظرف ۴ سال، می طلبد که هم توسعه شهرها را به دنبال داشته باشیم و هم این که شهرهای جدید ایجاد نماییم. ازاین رو باید با همکاری سازمان پدافند غیر عامل، ضوابطی که لازم است را اجرایی نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی دستگاهی است که با همه ابعاد زندگی مردم سر و کار دارد که شامل حمل بار و مسافر و ساخت و ساز است بنابراین باید اقدامات در ارتباط با پدافند غیر عامل در همه بخش هایی که زیر پوشش این وزارت خانه در دست اجراست، لحاظ شود
قاسمی تاکید کرد: به همکارانم در وزارت راه و شهرسازی دستور داده ام تا طرح های جدید را با نگاه پدافند غیر عامل به پیش ببرند تا با خطرآفرینی هایی که در پیش داریم، مقابله نماییم. جنگ های آینده، سایبری است و باید پیشبینی های لازم برای مقابله با آنرا انجام دهیم.
وی تصریح کرد: جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری هر هفته تشکیل می شود؛ برای آنکه بتوانیم تعهداتمان را نسبت به قانون جهش تولید مسکن اجرا نماییم، یکی از برنامه های بسیار مهم ما، ساخت ۴ میلیون مسکن می باشد که البته با این حجم ساخت، در واقع مسکن سازی نیست، بلکه شهرسازی است؛ و همه باید تلاش نماییم در ساخت و سازهایی که در پیش است، از نظر جانمایی، از نظر پدافند غیر عامل و از نظر نیازهای مردم اقدامات و پیشبینی های لازم صورت بگیرد و بگونه ای باشد که کمتر خوابگاه باشند.


منبع:

1400/08/10
23:08:39
5.0 / 5
421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان