راهنمای برندگان ایرانی لاتاری ۲۰۲۳

راهنمای برندگان ایرانی لاتاری ۲۰۲۳ فراز برج: اعلام نتیجه لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا از سوی اداره مهاجرت آمریکا به شما اعلام نمی شود و هیچ پیامک یا ایمیلی به شما ارسال نمی شود خود شما باید نتیجه لاتاری خود را در سایت اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا بررسی کنید.


نتایج لاتاری گرین کارت 2023 آمریکا از ساعت 8:30 شب به وقت ایران در تاریخ 17 اردیبهشت سال 1401 از طریق وب سایت اداره مهاجرت آمریکا اعلام شد.

لاتاری چیست

لاتاری برنامه ای هست که  برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شده است .ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا ، هر سال برگزار می شود و به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر دنیا، شانس دریافت یک گرین کارت رایگان، اقامت و رفت و آمد دائم در این کشور را می دهد.

سایت اعلام نتایج لاتاری 2023

اعلام نتیجه لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا از سوی اداره مهاجرت آمریکا به شما اعلام نمی شود و هیچ پیامک یا ایمیلی به شما ارسال نمی شود  خود شما باید نتیجه لاتاری خود را در سایت اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا بررسی  کنید.

همه افراد در سرتاسر دنیا قابلیت دسترسی به سایت اعلام نتایج لاتاری 2023 را دارند و در سریع ترین زمان می توانند از نتیجه ثبت نام لاتاری خود آگاهی پیدا کنند. البته برای ورود به این سایت باید اطلاعات اولیه خود در هنگام ثبت نام نهایی که در قالب یک فایل پی دی اف شامل  نام خانوادگی به زبان انگلیسی و سال تولد در تقویم میلادی و همچنین کد رهگیری 16 رقمی یا همان کانفرمیشن نامبر در دسترس خود داشته باشید تا به راحتی بتوانید نتیجه لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا خود را بررسی کنید.

مهلت لاتاری

مهلت ثبت نام لاتاری و بررسی نتایج لاتاری در زمانی مشخص می باشد، زمان ثبت نام به تاریخ شمسی در اوسط مهر ماه و زمان اعلام نتایج لاتاری در اواسط اردیبهشت هر سال می باشد

سایت استعلام لاتاری 2023

سایت استعلام لاتاری 2023 برای استعلام برندگان استفاده می شود. به همین منظور، برای استعلام لاتاری دو روش وجود دارد

1.       نتیجه لاتاری 2022 را می توانید از طریق بارگذاری کردن فایل یا عکس ثبت نام مشاهده کنید. و در نهایت نتیجه لاتاری شما اعلام خواهد شد. (توجه: فایل باید به صورت PDF باشد؛ تصویر باید به صورت JPG باشد.)

2.       نتیجه لاتاری 2022 را می توانید از طریق وارد کردن کانفرمیشن نامبر یا همان کد پیگیری لاتاری امریکا مشاهده کنید.

مدارک موردنیاز برای استعلام لاتاری 2023

اگر بخواهید از روش اول که در بخش قبلی ذکر شد، استعلام لاتاری خود را بگیرید فقط کافیست فایل یا عکس مدارک خود را آپلود کنید اما اگر بخواهید از روش دوم عمل کنید باید اطلاعات زیر را داشته باشید.

در مرحله اول، وارد سایت استعلام لاتاری 2023 شوید، سپس برای استعلام لاتاری 2023، به اطلاعات شخصی نیاز دارید. این اطلاعات عبارتند از:

1.       نام و نام خانوادگی به انگلیسی

2.       تاریخ تولد به میلادی

3.       شماره موبایل قابل دسترس

4.       کانفرمیشن نامبر یا همان کد پیگیری

 

طریقه چک کردن نتایج لاتاری 2023

برای چک کردن نتایج لاتاری 2023  به سایت لاتاری آمریکا مراجعه کرده ، از آنجایی که این سایت فقط به زبان انگلیسی است و کار با آن برای کاربران کمی دشوار است و آنها را سردرگم می کند بهتر است به واسطه همان شرکت های مهاجرتی که ثبت نام کرده اید، اقدام کنید. با یک تماس ساده می توان استعلام جواب لاتاری 2023 را دریافت کنید.

البته برخی از شرکت های مهاجرتی در سایت خود، زمینه ای را فراهم کرده اند که بتوانید از طریق سایت آنها برای چک کردن نتایج لاتاری اقدام کنید. بنابراین دیگر نیازی نیست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. اما در این میان برخی افراد هم هستند که ترجیح می دهند صفر تا صد کار خود را به شرکت های مهاجرتی بسپارند و با پرداخت هزینه ای اندک جواب لاتاری آمریکا را دریافت کنند.

با این حال، طریقه چک کردن نتایج لاتاری 1401 کاری زمان بر نیست؛ و فقط با وارد کردن یک سری اطلاعات می توان به نتیجه اداره مهاجرت آمریکا آمریکا دست پیدا کرد.

نحوه چک کردن جواب لاتاری

  1. ابتدا به سایت اداره مهاجرت آمریکا بروید
  2. بعد مشخصات خواسته شده را وارد کنید
  3. و در انتها پرداخت را انجام دهید

 

فراموشی کد پیگیری لاتاری

برای اطلاع از نتایج لاتاری به کانفرمیشن نامبر (کدرهگیری 16 رقمی) ثبت نامتان نیاز دارید. اما ممکن است در زمان اعلام نتایج این شماره را گم و یا فراموش کرده باشید.

 

در این حالت شما می توانید از طریق مجموعه اداره مهاجرت آمریکا کانفرمیشن نامبر خود را به آسانی بازیابی کنید.  اداره مهاجرت آمریکا در سریعترین زمان ممکن، کد مربوطه را به شما ارائه میدهد .

 

مدنظر داشته باشید برای این امر باید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و ایمیلتان را به همراه داشته باشید که به کارشناسان مربوطه اعلام کنید. همچنین باید دقت کنید که این موارد مطابق اطلاعاتی باشند که به هنگام ثبت نام لاتاری در فرمتان وارد کرده اید.

اگر بعد  از وارد کردن اطلاعات با صفحه ای با متن زیر روبرو بشید نشان دهنده این است که شما در لاتاری برنده نشدید 

 

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the

 

Electronic Diversity Visa program at this time.

در این صورت به هیچ عنوان نا امید نشوید و تا زمان رسیدن به هدف خود ادامه دهید.

مشاوره افراد برنده در لاتاری ۲۰۲۳

افرادی که در قرعه کشی لاتاری ۲۰۲۳​ برنده شوند باید با مراجعه به سفارت آمریکا در ایران به ارائه مدارک خواسته شده و گذراندن مراحل مورد نیاز به طور کامل برای دریافت قطعی گرین کارت این کشور اقدام کنند. این مراحل عبارتند از :

 

 

 

  1. پر کردن فرم های اولیه یا همان فرم های ds-260 به طور کامل و دقیق .

 

  1. ارائه مدارک مورد نیاز مثل مدارک تحصیلی، شغلی، کارت واکسن، پاسپورت و ...

 

  1. ارائه مدارک مربوط به داشتن تمکن مالی .
  2. گرفتن وقت معاینه پزشک معتمد سفارت.

 

  1. حضور در سفارت آمریکا و انجام مصاحبه.

 

 

 

مراحل بالا را می توان به دو طریق انجام داد که در حالت اول فرد شخصا و بدون نیاز به پرداخت هزینه این مراحل را طی کند اما در حالت دوم با کمک شرکت های واسطه و گرفتن راهنمایی از آن ها این کار را انجام دهند که در این حالت بایدبه این شرکت ها بابت خدمات ارائه شده از سوی آن ها هزینه پرداخت کنند.

 

راهنمای برندگان ایرانی لاتاری 2023

کیس نامبر چیست؟

هر فردی که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده میشود، دارای یک پرونده می باشد. این پرونده یک شماره دارد که به آن کیس نامبر گفته میشود. کیس نامبر هر فرد منحصر به همان فرد بوده و تا آخر دوره تمامی کار ها با کیس نامبر انجام میشود.

 

مهلت تکمیل و ارسال فرم DS260 چقدر است؟

برای تکمیل فرم DS260 هیچگونه مهلت تعیین نشده است اما با توجه به اینکه مصاحبه بر اساس پایین ترین شماره کیس از اوایل اکتبر آغاز میشود و مطابق روال هر سال، دو ماه قبل از زمان مصاحبه نامه دعوت به مصاحبه برای افرادی که کیس نامبرشان کارنت شده ارسال میشود، توصیه می شود درصورتی که 5 رقم آخر کیس نامبرشان  به عدد یک نزدیک است و مثلاً زیر 1000 است، سعی کنند تا آخر تیر ماه فرمشان  را تکمیل  کرده و ارسال کنند. در ضمن کیس نامبر های بالاتر مهلت بیشتری دارند.

 

ارسال مدارک به KCC

از اواخر سال 2018 برای برخی برنده ها ایمیلی از سوی KCC ارسال میشود که مدارک خود را به ایمیل داده شده ارسال کنند. مدارک زمانی ارسال میشود که این ایمیل از طرف فرد برنده دریافت شده باشد. ضمن اینکه این ایمیل پس از تکمیل فرم DS260 و در زمانی نامشخص ارسال میشود. در صورت عدم ارائه این مدارک، ممکن است زمان مصاحبه ای برای فرد برنده اختصاص نیابد.

 

وقت مصاحبه برنده لاتاری چه موقعی است؟

زمان مصاحبه بر اساس کیس نامبر و به نوبت اعلام میشود. در صورتیکه فرم 260 را تکمیل و مدارک درخواستی را ارسال کرده اید، باید منتظر زمان اعلام دعوت به مصاحبه بمانید. این زمان بر اساس کیس نامبر هر فرد میباشد. برای اطلاع از وضعیت کیس های کارنت شده هر ماه میتوانید به ویزا بولتن ماهانه منتشر شده توسط وزارت امور خارجه آمریکا مراجعه کنید.

 

آیا تمام کیس نامبر ها به مصاحبه دعوت میشوند؟

معمولا همه افرادی که برنده شده اند به مصاحبه دعوت میشوند. زمان مصاحبه افرادیکه کیس نامبر پایینتری دارند حتما نزدیکتر از افرادی هست که کیس نامبرشان بالاتر می باشد.

 

مدارکی که در زمان مصاحبه باید به همراه خود داشته باشیم

برای همه برندگان لاتاری این مدارک یکسان نیست. هر کیسی شرایط فردی و خانوادگی و سوابق خود را دارد. اما در کل این مدارک به نام Civil Documents شناخته میشود که شامل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، توان مالی و غیره میباشد.

سخن پایانی

دقت کنید که وزارت امور خارجه امریکا به هیچ شخصی برای اطلاع رسانی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، ایمیل، نامه پستی، تماس تلفنی یا موبایلی، تلگرام لاتاری یا پیامک و … نمیزند.

 جهت مطلع شدن از نتیجه قرعه کشی و وضعیت فرد ،به لینک سایت اداره مهاجرت آمریکا مربوطه مراجعه کرده و جواب نتایج را می توانید مشاهده کنید.قرعه کشی فقط یک بار انجام می شود.

بعد از اعلام نتایج، افراد تا حدود 1 سال میتوانند جهت چک کردن نتیجه به لینک اعلام نتایج لاتاری  مراجعه کنند.

منبع: اداره مهاجرت آمریکا

 

1401/02/30
17:06:15
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان