تامین زمین مسکونی نهضت ملی در ۱۳۱۲ شهر

تامین زمین مسکونی نهضت ملی در ۱۳۱۲ شهر به گزارش فراز برج، سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: این سازمان موفق به تامین زمین در تمامی هزار و 312 شهری که طرح نهضت ملی زمین و مسکن در آنها اجرا می شود شده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلان اینکه این سازمان موفق به تامین زمین در تمامی هزار و ۳۱۲ شهری که طرح نهضت ملی زمین و مسکن در آنها اجرا می شود شده است، اظهار داشت: برنامه تامین زمین در استان هایی مانند قزوین، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بطور کامل به پایان رسیده است.
تقی رضایی افزود: در بعضی استانها مانند کردستان یا استانهای شمال کشور به سبب وضعیت توپوگرافی منطقه و نوع زمین ها باید از سیاست های دیگری مثل شهرک سازی استفاده نمائیم.
وی در توضیح این سیاست برای تامین زمینهای طرح نهضت ملی مسکن افزود: در چنین شهرهایی باید مکان هایی را در خارج از محدوده و حریم شهرها پیش بینی نماییم تا موضوع تامین زمین در این شهرها هم بطور کامل تمام شود.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی درباب تاریخ تحویل پروژه های طرح نهضت ملی، اظهار داشت: قراردادهای این پروژه ها در استانها دو ساله است و بعد از گذشت دو سال از شروع عملیات اجرائی واحدها به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
رضایی درباب همکاری دستگاهها با سازمان ملی زمین و مسکن برای انتقال زمینهای مازاد اشاره کرد: وزارت جهاد کشاورزی برمبنای ماده ۹ قانون جهش تولید مسکن بیشترین همکاری را در حوزه معرفی اراضی ملی واقع در حریم و محدوده شهرها به سازمان ملی زمین و مسکن داشته است.
وی درباب معرفی زمینهای مازاد به استناد ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن نیز اظهار داشت: درباب سایر دستگاه های اجرائی تا به امروز بحث معرفی زمینهای مازاد به سازمان چندان مطلوب پیش نرفته اما باتوجه به رویکرد و سیاست های دولت در تامین مسکن برای اقشار مختلف امیدواریم این همکاری به زودی به نتیجه برسد.
سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن درباب شناسایی زمینهای مازاد دستگاهها نیز گفت: بضاعت داخلی ما برای شناسایی این اراضی تحقیقات و بازدیدهای میدانی و همین طور تصاویر هوایی است که با همین روش ها تا حالا توانسته ایم در حدود ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار زمینهای داخل محدوده شهرها شناسایی نماییم.
تقی رضایی با اشاره به این که دستور رییس جمهور درباب انتقال زمینهای مازاد به طرح نهضت ملی مسکن فصل الخطاب عمل دستگاه های دولتی است، افزود: برای شناسایی مابقی اراضی که تا حالا به ما اعلام نشده در نامه ای به رییس جمهور درخواست کرده ایم که بوسیله اداره کل اموال دولتی یا سامانه سادای وزارت امور اقتصاد و دارایی بتوانیم به اطلاعات این اراضی دسترسی داشته باشیم و این اراضی را شناسایی و به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی نماییم.
وی درباره ی امکان ساخت خانه های ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن هم چنین توضیح داد: عموماً ساخت و ساز در شهرها تابع طرح تفصیلی آن شهر بوده و در صورتیکه طرح های جامع و تفصیلی شهرستان این امکان را به ادارات راه و شهرسازی بدهند، محدودیتی از این نظر وجود نخواهد داشت؛ هرچند در این مورد باید شرایط فرهنگی و بضاعت دولت در تامین زمین هم مورد توجه قرار گیرد.

1401/05/24
22:33:49
5.0 از 5
186
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان