خبر خوش مسکنی برای روستایی ها

خبر خوش مسکنی برای روستایی ها به گزارش فراز برج، تسنیم نوشت: معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اولویت وزارت راه و شهرسازی برای ساخت خانه های یک طبقه در کشور اظهار داشت: شرایط نهضت ملی مسکن برای روستاییان تعدیل شد. همین طور طبق مصوبه در روستاها به افراد مجرد به شرط تأهل و تعهد بنیاد مسکن، زمین بصورت اجاره ای با هزینه صفر اختصاص داده می شود.هادی عباسی اصل با اشاره به اختیارات تفویض شده وزیر راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن، اظهار داشت: اولویت وزارت راه و شهرسازی یک طبقه سازی است در بحث ساخت خانه های یک طبقه در مجموع هزینه پاگرد و آسانسور و سایر مشاعات کم شده و با وجود افزایش هزینه های زیر بنایی طی محاسبه انجام شده، در مجموع هزینه های مردم کاهش پیدا می کند.
وی اضافه کرد: مدیران راه و شهرسازی استانها برای ساخت مسکن یک طبقه اختیار دارند و این اختیارات در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت ابلاغ گردیده و در شهرک های اطراف شیراز نیز پیشنهاد می نماییم مسکن بصورت یک طبقه ساخته شوند.
عباسی با اشاره به جلسه شورای عالی مسکن با حضور معاون اول رییس جمهور در مورد تامین زمین در روستاها تصریح کرد: در هر روستا ۵۰ تا ۱۰۰ قطعه زمین ۵۰۰ متری به طرح هادی از اراضی غیرکشاورزی الحاق خواهد شد.
وی افزود: مکان یابی اراضی ۵۰۰ متری را بنیاد مسکن در روستاها انجام دهد و برخی شرایط طرح نهضت ملی مسکن در روستاها برای متقاضیان برداشته شد تا از این طریق جذابیت ایجاد شود. همین طور مصوب شد در روستاها به افراد مجرد به شرط تأهل و تعهد بنیاد مسکن، زمین بصورت اجاره ای با هزینه صفر اختصاص دهد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با تأکید بر اینکه خوابگاه نمی سازیم ما برای خانواده مسکن می سازیم، اظهار داشت: باتوجه به الحاقات مصوب شده و استفاده از ظرفیت سازمان ملی زمین در بافت های فرسوده می توانیم مسکن یک طبقه ویلایی بصورت کلید به کلید با مسکن در بافت فرسوده تهاتر نماییم.
عباسی با اشاره به رضایت کمتر از پروژه های مسکن مهر در بخش نازک کاری اظهار داشت: مردم در بحث نازک کاری خودشان بالا سر کار باشند و پروژه ها مردمی راه اندازی و تکمیل شوند. بیشتر بخوانید: متقاضیان وام ۲۰۰ میلیونی بخوانند

۲۲۰ 46


منبع:

1401/07/06
14:14:21
5.0 از 5
185
تگهای خبر: اجاره , پروژه , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان