در گزارش فراز برج مطرح شد

پاسخ به شبهاتی در مورد نقش پروازهای چین در انتقال كرونا به ایران

پاسخ به شبهاتی در مورد نقش پروازهای چین در انتقال كرونا به ایران به گزارش فراز برج سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری با رد اتهامات وارده به شركت هواپیمایی انجام دهنده پروازهای چین، دامن زدن به این افترا در فضای مجازی را غیر منصفانه دانست.رضا جعفرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شائبه هایی در خصوص انتقال ویروس كرونا به كشورمان به علت ادامه پروازهای هواپیمایی ماهان به چین در روزهایی كه كرونا در این كشور در حال رشد بود، تصریح كرد: بعد از اعلام شیوع این بیماری، محور اصلی فعالیتهای ما در سازمان هواپیمایی كشوری، دستورات و سفارش های وزارت بهداشت و درمان بود؛ چون ما هم باید پاسخگوی دولت باشیم و هم به سازمان جهانی هوانوردی (ایكائو) توضیحاتی را عرضه بدهیم.
وی اضافه كرد: ما حق نداریم در مورد مسائل بهداشتی تصمیم بگیریم؛ تصمیم گیری در مورد لغو یا تعلیق پروازها و هم ادامه دار بودن آنها یا صدور مجوز پروازهای موردی در مورد ویروس كرونا با عنایت به اهمیت مبحث كه یك مسأله بین المللی است، به تنهایی به سازمان هواپیمایی كشوری مربوط نمی گردد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خاطرنشان كرد: در فضای مجازی این اتهامات به یكی از شركت هواپیمایی ماهان در خصوص ادامه پروازهای این ایرلاین به چین، سبب شیوع ویروس كرونا در ایران شده، منتشر گردید كه این اتهامات، حقیقت ندارد.
وی خاطرنشان كرد: من نمی خواهم از سازمان هواپیمایی كشوری یا یك شركت هواپیمایی دفاع كنم، بلكه می خواهم از حقیقت دفاع كنم؛ این اتهامات، شائبه بوده و اتفاقاً ما این شركت هواپیمایی را به علت انجام چند پرواز موردی به چین تحسین و تشویق كردیم.
جعفرزاده با اشاره به اینكه نگاه سازمان هواپیمایی كشوری به مبحث ادامه پروازهای این ایرلاین به چین، به هیچ عنوان اقتصادی و درآمدزایی نبوده، اضافه كرد: ما نگاه انسانی به این قضیه داشتیم. شركتی كه می پذیرد در شرایطی كه شبیه شرایط جنگی است، این پروازها را انجام دهد و حتی برای انتقال كمك های انسان دوستانه چین به ایران برای مبارزه با این ویروس هم اعلام آمادگی كرد، نشان دهنده داشتن نگاه انسانی به این مورد است.
وی خاطرنشان كرد: بعد از آنكه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه وزرای راه و شهرسازی، اطلاعات، امور خارجه، كشور و بهداشت و درمان در جلسه ای تشخیص دادند با محوریت وزارت بهداشت و درمان، چند پرواز برای انتقال كمك های انسان دوستانه میان ایران و چین صورت گیرد، این پروازها برای انتقال ایرانی ها به داخل كشور انجام شد. آیا این دانشجویانی كه در چین حضور داشتند، ایرانی نبودند؟ اگر این پروازها برای انتقال ایرانی ها به داخل انجام نمی شد، سازمان هواپیمایی كشوری به علت كوتاهی در انتقال دانشجویان ایرانی به كشور بازخواست نمی شد؟
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری تاكید كرد: انجام چند پرواز این شركت هواپیمایی میان تهران و چین با نظارت كامل وزارت بهداشت و درمان و انجام هماهنگی های لازم از جانب وزارت امور خارجه انجام شد؛ در جلساتی كه با وزارت بهداشت شد، آنها هیچ مورد انتقادی به شركت هواپیمایی انجام دهنده پروازها نداشتند و این حجم از تاختن ها به این شركت هواپیمایی، بی انصافی است.1398/12/14
22:20:04
5.0 از 5
3500
تگهای خبر: اقتصاد , پرواز , شهرسازی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان