گزارش فراز برج؛

سقوط 10 هزار تومانی اوراق تسهیلات مسكن

سقوط 10 هزار تومانی اوراق تسهیلات مسكن فراز برج: اوراق تسهیلات مسكن در شرایطی نیمه دوم اسفندماه را شروع كرد كه نرخ آن به 60 هزار تومان رسیده بود، اما حالا طی روزهای اخیر، بار دیگر به بازه 50 هزار تومانی سقوط كرد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، با بروز برخی نوسانات در بازار سرمایه طی دو هفته گذشته و همین طور كاهش شدید تعداد معاملات مسكن در ایام اخیر به سبب انتشار ویروس كرونا، بازار اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسكن تحت تاثیر قرار گرفته و دو هفته پر فراز و فرود را سپری كرد؛ به شكلی كه در ایام ابتدایی نیمه دوم اسفندماه، قیمت هر برگه اوراق تسهیلات مسكن تا ۶۰ هزار تومان هم رسید؛ اما در یك هفته اخیر، قیمت هر برگه تسهیلات مسكن با ۵ تا ۱۰ هزار تومان سقوط نسبت به دو هفته گذشته، به بازه ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان بازگشته و نوسانات مختلفی را ثبت كرده است.
در این میان، بنظر می رسد مهمترین عامل كاهش قیمت اوراق تسهیلات مسكن، كاهش تعداد معاملات مسكن به دنبال كرونا باشد. بگفته مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه املاك، تعداد معاملات مسكن اسفندماه نسبت به بهمن ماه، كاهش ۵۰ درصدی داشته و متهم ردیف اول این اتفاق را كاهش مراجعات مردم به دفاتر مشاوران املاك و فایل های خرید و فروش می توان دانست.
بر این اساس، تعداد برگه هایی كه در معاملات روز گذشته(28 اسفند 98) بازار اوراق تسهیلات مسكن به ثبت رسیده، در همه نمادهای معاملاتی تسه به جز تسه ۹۸۱۰ (اوراق تسهیلات مسكن صادره در دی ماه ۹۸) كه ۲۱ هزار و ۴۶۳ برگه بوده، كمتر از هزار برگه دست به دست شده است.
گران ترین برگه های تسهیلات مسكن در معاملات امروز (چهارشنبه ۲۸ اسفند) بعنوان آخرین روز فعالیت بازار سرمایه در سال ۹۸، برگه های تسه ۹۸۰۶ (اوراق تسهیلات مسكن صادره در شهریور ۹۸) با ۵۶ هزار و ۸۶۰ تومان بود همین طور تسه ۹۸۰۷ (اوراق مسكن مهر ۹۸)، به قیمت ۵۵ هزار تومان و تسه ۹۷۱۲ (اوراق مسكن اسفند ۹۷) ۵۵ هزار و ۴۰۰ تومان به متقاضیان عرضه شدند.
دو نماد تسه ۹۷۰۷ (اوراق مسكن مهر ۹۷) و تسه ۹۷۰۸ (اوراق مسكن آبان ۹۷) نیز در دامنه قیمتی ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان بفروش رسید.
سایر نمادهای معاملاتی تسه نیز در دامنه قیمتی ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان خرید و فروش شدند.
همچنین تعداد معاملات ثبت شده در بازار امروز این ابزار نوین فرابورس، به جز نماد معاملاتی تسه ۹۸۱۰ (اوراق تسهیلات مسكن صادره در دی ۹۸) كه به ۸۲۲ فقره رسید، در سایر نمادهای زیرمجموعه اوراق تسهیلات مسكن، كمتر از ۱۰۰ درخواست بوده است.


منبع:

1399/01/01
21:37:52
5.0 از 5
3529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان