وزیر راه و شهرسازی:

مالیات بر خانه های خالی امسال اجرا می شود

مالیات بر خانه های خالی امسال اجرا می شود به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی از اجرایی شدن ستاندن مالیات از خانه های خالی از سكنه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: دریافت مالیات از خانه های خالی از سكنه سبب ایجاد تحرك در بخش مسكن می شود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز شنبه ۱۶ فروردین در گفت وگوی زنده در شبكه دو سیما در پاسخ به این پرسش كه آیا با وضع مالیات از خانه های خالی از سكنه موافق هستید؟، اظهار داشت: در قانون مالیات های مستقیم، ستاندن مالیات قانون است و در اختیار ما نیست. در خیلی از كشورها برای خانه های خالی از سكنه مالیات وضع می كنند تا سرمایه ها راكد نماند.
اسلامی افزود: تكلیف وزارت راه و شهرسازی این بود كه سامانه ملی املاك و اسكان را راه اندازی كند كه بهمن ماه سال قبل این سامانه را راه اندازی كردیم و دیتابیس هایی برای شناسایی خانه های خالی از سكنه به وجود آمد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: به هر حال این ستاندن مالیات می تواند سبب تحرك در بخش مسكن شود و این واحدها می تواند به بخش اجاره مسكن و یا برای فروش به بازار مسكن تزریق شود.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش كه چه تفاوتی میان طرح اقدام ملی مسكن و طرح مسكن مهر است اظهار داشت: مسكن ملی و مسكن مهر ریشه در تكلیف قانونی دارند و این تكلیف همانا فراهم كردن شرایط برای خانه دار شدن مردم است.
وی افزود: در هر دوره ای دولت ها طرح هایی را مطرح می كنند و ما در این دوره با تجربه ای كه از مسكن مهر داشتیم تا موتور محركه آن مردم باشند و دولت تسهیل گر باشد. پس مردم با سلایق خود پیشبرد برنامه اقدام ملی مسكن باشند.
اسلامی اظهار داشت: ما زمین را در نقاطی انتخاب كردیم تا از امكانات شهری برخوردار باشند، پس تفاوتی كه در طرح اقدام ملی مسكن بود این بود كه مثل مسكن مهر هر جایی كه شد مسكن نسازیم.
وی با اشاره به اینكه هنوز هم در مسكن مهر ما با فاقد متقاضی مواجه هستیم اظهار داشت: در ثبت نام مسكن ملی ما محدودیت دهكی برای ثبت نام نداریم، اما باید ثبت نام كنندگان شرایط متأهل بودن، نداشتن مسكن، عدم استفاده از امكانات دولتی و پنج سال سكونت را دارا باشند.
اسلامی اشاره كرد: در طرح اقدام ملی مسكن در خیلی از شهرها زمین را آماده كردیم و به گروهی زمین را واگذار می نماییم و پروژه های بزرگ را به سازنده های بزرگ واگذار می نماییم.
وی با اعلان اینكه در طرح اقدام ملی مسكن ریزش حدود ۵۰ درصدی داشتیم اظهار داشت: در ماه جاری ثبت نامی های مسكن ملی تعیین تكلیف می شوند، اما متقاضیانی كه به روش پیامك ثبت نام كرده اند، در اردیبهشت ماه تعیین تكلیف خواهند شد.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه سال قبل ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان فعلی تولید داخل وارد شبكه شد، اظهار داشت: برنامه ریزی كردیم در سال جهش تولید این رقم به ۲۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان ریلی برسد.
وزیر راه و شهرسازی امروز در برنامه زنده تلویزیونی گفت: از همه فعالان بخش حمل و نقل در این شرایط شیوع ویروس كرونا قدردانی می نماییم، خصوصاً رانندگان اتوبوس و كامیون، خلبانان، ملوانان و همه فعالان بخش حمل و نقل كه با جانفشانی در این بخش خدمت می كنند.
صف كامیون ها در بنادر برای بارگیری كالاهای اساسی
وی افزود: امروز همه بنادر ما مملو از بار است و كامیون ها در بنادر برای بارگیری كالاهای اساسی در صف هستند.
وی با اعلان اینكه جاده باید از قابلیت اعتماد بالا برخوردار باشد، تا راننده درست رانندگی كند، اظهار داشت: بیش از ۸۵ درصد حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی عدم رعایت قوانین و مقررات و خستگی است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه در سال های ۹۸ و ۹۹ رفع نقاط پرحادثه دنبال شد و می شود اظهار داشت: قبل از این پلیس ۲۴۰ نقطه پرحادثه را شناسایی و به ما معرفی نمود تا نقصها آنرا رفع نماییم كه در این زمینه در سال ۹۸ تعداد ۲۰۰ نقطه شد و تا امروز طبق اظهار پلیس نقطه پرحادثه برطرف نشده و آشكار نشده نداریم.
اسلامی بیان كرد: سال قبل ۷۳۲ كیلومتر بزرگراه به بزرگراه ها اضافه كردیم و امسال نیز همین میزان بزرگراه به بزرگراه های كشور اضافه می شود.
وی با اعلان اینكه ساخت آزادراه و خطوط ریلی در سال ۹۹ نیز دنبال می شود اظهار داشت: دولت در دو سال اخیر ۵ استان كشور را به شبكه ریلی متصل كرد.
اسلامی افزود: ۵۸۰ كیلومتر آزادراه به آزادراه های كشور اضافه می نماییم، ضمن آنكه امسال نوسازی ناوگان كامیونی و اتوبوسی با حمایت سازمان برنامه و بودجه دنبال می شود.
كاهش ۷۶ درصدی تعداد مسافران نوروزی
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باتوجه به كاهش سفرها به سبب شیوع ویروس كرونا از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ از نظر تعداد سفر با كاهش ۷۰ درصدی از نظر تعداد مسافر با كاهش ۷۶ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل مواجه بودیم.
اسلامی اظهار داشت: سال قبل در جلسه ای با حضور رئیس جمهور درباره اقدامات توسعه ای در روستاها مباحثی عنوان شد و آنجا به رئیس جمهور قول دادیم تا آخر سال ۹۸ میزان ۲ هزار كیلومتر راه روستایی آسفالت به راه های روستایی كشور اضافه شود كه تا شب عید هزار و ۵۵۰ كیلومتر راه روستایی آسفالت ساخته شد.
اسلامی گفت: در سال قبل برای نخستین بار در یك سال ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل تحویل شركت های ریلی شد.
وی اظهار داشت: روز ۱۲ فروردین ۹۹ نیز در جلسه ای كه در دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جهت تولید داشتیم اعلام كردیم كه این رقم ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی در سال قبل و در سال ۹۹ به ۲ هزار دستگاه افزایش می یابد.
اسلامی افزود: در این راستا باید از منابع بخش خصوصی تسهیلات صندوق توسعه در تبصره ۱۸ و مساعدت وزارت راه و شهرسازی استفاده گردد و ۱۶ شركت ریلی در بار و مسافر با ۱۱ شركت سازنده انواع ناوگان ریلی ارتباط مناسب داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه پروتكل های وزارت بهداشت در حمل و نقل عمومی و در پایانه ها، ایستگاه های راه آهن، بنادر و فرودگاه ها اجرا می شود، اظهار داشت: در كنار ضد عفونی انواع ناوگان شامل هواپیما، كشتی، قطار و اتوبوس حتی چمدان های مسافران ضدعفونی می شود.
اسلامی اشاره كرد: در این مدت نیازهای فوری وزارت بهداشت بوسیله پرواز به كشورهای آسیایی و اروپایی با پروازهای اختصاصی محقق شد.
اسلامی اضافه كرد: ۴۷ پرواز اختصاصی بحث كرونا انجام دادیم همین طور مسافران را كه در كشورهای دیگر به سبب توقف پروازها مانده بودند به كشور برگردانیم.
اسلامی گفت: از زمانی كه شهر ووهان چین به قرنطینه رفت یعنی اواسط بهمن ماه، ما مقررات غربالگری مسافران در ورودی و خروجی ها، ضدعفونی وسایل حمل و نقل حمل و وسایل به كار گرفته شده در فرودگاه ها، راه آهن، بنادر و پایانه ها را دنبال كردیم و زمانی كه نخستین نمونه كرونا در اواخر بهمن و اوایل اسفند در كشور اعلام گردید نسبت به پیاده سازی این پروتكل های وزارت بهداشت اقدام كردیم.


منبع:

1399/01/16
17:01:00
5.0 از 5
3238
تگهای خبر: آزادراه , اجاره , پرواز , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان