خیزش بی سر و صدای قیمت مسكن در پردیس

خیزش بی سر و صدای قیمت مسكن در پردیس به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: ˮبعضی افراد در پردیس صدها واحد مسكونی خریده اندˮ؛ این صحبت مدیر عامل عمران پردیس است كه می گوید افزایش حدود 25 میلیون تومانی قیمت واحدها كه از شروع خرداد اعمال می شود فقط شامل صاحبان 2000 تا 3000 واحدی است كه دائم بر طبل گرانی می كوبند؛ دلالانی كه حالا می توان از آنها بعنوان سلطان های مسكن پردیس نام برد.


سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در توضیح مصوبه اخیر اظهار داشت: دولت تا کنون بطور متوسط ۱۰۰ میلیون تومان یارانه برای تکمیل هر واحد مسکونی در پردیس پرداخت می کرده و تمامی واحدها از وام ارزان قیمت ۴ درصد بهره برده اند. با این وجود تعداد قابل توجهی از مالکان که کارشان فقط خرید و فروش است از سکونت خودداری می کنند. بدین سبب تصمیم گرفتیم از شروع خردادماه جاری ۲۵ درصد یارانه ای را که دولت به این گروه پرداخت می کند را از آنها دریافت نماییم. یارانه وام آنها را نیز برمی داریم و سود وام آنها به ۱۸ درصد می رسد. وی ادامه داد: اولاً افزایش اخیر قیمت، هزینه نقل و انتقال نیست. ثانیا شامل وکالت نامه هایی که قبل از شروع خرداد ۹۹ منعقد شده نخواهد بود. یعنی متقاضیان اولیه و کسانی که پیش از از شروع خرداد مبادرت به تنظیم وکالت نامه کرده بودند با همان رقم یک میلیون تومان می توانند خرید و فروش خودرا انجام دهند. خیزش بی سر و صدای قیمت مسکن در پردیس این صحبت هدایت نشان میدهد دلالان کماکان از ۷۵ درصد یارانه بهره خواهند گرفت؛ در صورتیکه سودهای کلانی از التهابات بازار مسکن پردیس به جیب زده اند. قیمت واحدها در پردیس طی حدود ۲.۵ سال قبل حدود ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. دلالان فقط از دی ماه گذشته تابحال بطور چراغ خاموش قیمت ها را تا ۳۰ درصد افزایش داده اند؛ بنابر ادعای یکی از کارکنان شرکت عمران پردیس، برخی متقاضیان واقعی در تماس با مسئولان خواهان برداشته شدن تمامی کمک های یارانه ای به دلالان و نه فقط ۲۵ درصد شده اند.
سلطان های مسکن در پردیس چه کسانی هستند؟ روز گذشته خبر رسید سلطان خودرو و همسرش بیش از ۶۷۰۰ خودرو خریداری نموده اند که این قبیل فعالیت ها به التهاب بازار خودرو دامن زده است. حال باید پرسید با سلطان های مسکن در پردیس چه برخوردی می شود؟ طبق اعلام مدیرعامل عمران پردیس تعداد واحدهای در دست دلالان ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ واحد است. از طرف دیگر عنوان می شود بعضی افراد در پردیس ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ واحد مسکونی دارند؛ بدین سبب تعداد افرادی که دائماً بر طبل گرانی مسکن پردیس می کوبند و احتمالاً پشت اعتراضات اخیر پنهان شده اند نباید زیاد باشد. بنا بگفته هدایت، سه گروه از تصمیم اخیر شرکت عمران ناراحت هستند؛ محتکران، دلالان و مغرضان. مغرضان کسانی هستند که بنابر ادعای هدایت از پیشرفت مسکن مهر در پردیس ناراحتند. هزینه تولید مسکن در پردیس چند؟ باتوجه به توپوگرافی پردیس هزینه هایی که برای آماده سازی زمین انجام می شود، هزینه ساخت و ساز هر واحد مسکونی در پردیس ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است؛ در حالی که بعضی واحدها در فاز ۱۱ به حدود ۵۰۰ میلیون تومان و در فاز ۸ به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است. این نشان میدهد با وجود کاهش یارانه های دولتی به دلالان، به سبب سود بالای خرید و فروش آپارتمان در پردیس، احیانا بازار مسکن این شهر در قبضه سوداگران باقی خواهد ماند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/03/02
11:15:46
5.0 از 5
2528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان