معاون بنیاد مسكن:

ساختمان های اقدام ملی عمر 70 ساله دارند

ساختمان های اقدام ملی عمر 70 ساله دارند به گزارش فراز برج معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: ساختمان هایی كه به تناسب با آئین نامه ۲۸۰۰ راه اندازی می شوند باید زلزله ای حدود ۷ و نیم ریشتر را پاسخ گو باشند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، جواد حق شناس در گفتگویی تصریح کرد: از مجموع پروژه اقدام ملی حدود ۱۳۸ هزار واحد مربوط به پروژه هایی است که بنیاد مسکن باید در شهرهای کوچک و بعضی از شهرهای بزرگ – توافق شده – باید به انجام برساند.
وی اضافه کرد: ۶۰ هزار قطعه زمین به استعداد ۶۰ هزار واحد مسکونی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: سال جاری قرار شده که غیر از ۴۰۰ هزار واحد مربوط به اقدام ملی، ۳۰۰ هزار واحدِ در ارتباط با دستگاه های مختلف به قرار داد برسند.
وی با بیان این که ما در بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را راه اندازی می نماییم، عنوان کرد: بنیاد مسکن به صورت متوسط در هر سال ۸۰ هزار واحد مسکونی واقع در مناطق سانحه دیده را بازسازی می کند.
حق شناس با اشاره به این که ما در داخل کشور خدمات فنی و مهندسی خوبی داریم، خاطرنشان کرد: هم اکنون ظرفیت خوب دانشگاه ها و دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی امکان خوبی را در حوزه راه اندازی مسکن در کشور فراهم نموده است.
وی با اشاره به منابع مالی پروژه اقدام ملی، توضیح داد: هم اکنون هر واحد اقدام ملی با متوسط هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان راه اندازی می شود.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آیین نامه ۲۸۰۰، تصریح کرد: ساختمان هایی که به تناسب با این آیین نامه راه اندازی می شوند باید زلزله ای حدود ۷ و نیم ریشتر را پاسخ گو باشند. ساختمان های اقدام ملی عمر ۷۰ ساله دارند.


منبع:

1399/03/10
22:34:32
5.0 از 5
3078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان