یك مقام بانكی خبر داد

بازگشت صندوقهای زمین و مسكن

بازگشت صندوقهای زمین و مسكن سرپرست بانك عامل بخش مسكن با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان اظهار داشت: در تلاش هستیم تا این صندوق ها مجدداً راه اندازی شود.به گزارش فراز برج به نقل از بانک عامل بخش مسکن، نادر قاسمی در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل دو شرکت زیرمجموعه این بانک اظهار نمود: در فرصت پیش رو باید حداکثر بهره برداری از ابزارهای جدید تأمین مالی برای اتصال بازار سنتی و بازار سرمایه در تأمین مالی بازار مسکن صورت گیرد.
وی اضافه کرد: این انتظار وجود دارد تا شرکت تأمین سرمایه در دوره جدید بتواند بورس املاک و مستغلات را استارت بزند. همینطور ایجاد صندوق زمین و ساختمان بعنوان یکی از ارکان اصلی فعالیت این شرکت قرار گیرد.
سرپرست بانک عامل بخش مسکن به پیگیری های انجام شده جهت راه اندازی صندوق زمین و ساختمان اشاره نمود و افزود: در تلاش هستیم تا این صندوق مجدداً راه اندازی شود در همین راستا طی مذاکرات صورت گرفته با نمایندگان مجلس به نظر می آید این صندوق بتواند یکی از ابزارهای مهم تأمین مالی در حوزه طرح اقدام ملی تولید مسکن را بر عهده داشته باشد تا بعد از مدتی جایگزین بازار پول برای تأمین پروژه های مهم حوزه مسکن باشد.
وی تصریح کرد: با عنایت به مشکلات حوزه تأمین مالی بازار مسکن، بازار پول همچون گذشته نمی تواند تکافوی درخواست ها و پروژه های بزرگ ساخت وساز در کشور را بدهد ازاین رو نیاز است تا از ظرفیت های بازار سرمایه برای این حوزه استفاده گردد.
اختصاص ۱۱۴ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۰ هزار مسکن ملی
به گفته قاسمی، مطابق با مذاکرات و توافقات انجام شده مقرر است تا بانک عامل بخش مسکن مسئولیت تأمین ۱۱۴ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در چارچوب طرح اقدام ملی تولید مسکن بر عهده داشته باشد.
وی اضافه کرد: در این راستا اگر سازمان برنامه و بودجه بتواند بخشی از هزینه های یارانه تسهیلات پیشبینی شده برای این حوزه را به بانک پرداخت کند، بانک هم می تواند نقش بیشتری در حوزه تأمین مالی این طرح با استفاده از ابزارهای نوین تأمین مالی را داشته باشد.

1399/04/15
11:45:48
5.0 از 5
2676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان