عضو شورای شهر بندرعباس:

فاضلاب شهر بندرعباس به مشكل امنیتی تبدیل گشته است

فاضلاب شهر بندرعباس به مشكل امنیتی تبدیل گشته است به گزارش فراز برج هرمزگان عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار داشت: مشكل فاضلاب شهر بندرعباس از یك مطالبه اجتماعی و زیست محیطی و بهداشتی به بحران امنیتی كه متاسفانه فرسایشی و ناامیدكننده شده، تبدیل گشته است.کیانوش جهانبخش بامداد امروز(۳۰ تیرماه) در نطق قبل از دستور یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر بیان کرد: بعد از اعتراض بنده به این معضل و مشکل و قرار گرفتن جلوی لوله فاضلاب، شرکت آب و فاضلاب با شتاب غیر کارشناسی و بر اثر فشارهای آب و فاضلاب کشور و مقامات محلی نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت ژرف کار جم در مهر ماه سال ۹۴ قراردادی حول سه محور؛ توسعه شبکه جمع آوری در چارچوب سرمایه مازاد، ارتقاء بازسازی، نوسازی و بهره برداری از تاسیسات ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فاضلاب و راه اندازی بهره برداری ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پساب، اقدام نمود.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: مبلغ سرمایه گذاری در سال ۹۴، ۲۵۰ میلیارد تومان با دوره ساخت راه اندازی ۲ ساله بوده که سه سال از دوره قطعیت و حدود ۵ سال از دوره مبادله قرارداد گذشته و هیچ اتفاقی رخ نداده است.

جهانبخش بیان کرد: طی بررسی های صورت گرفته، متوجه شدیم که بیشتر قراردادهای شرکت ژرف کار جم در سطح کشور خلع ید شده، یا خاتمه پیمان یک طرفه داشته ویا اینکه بلاتکلیف و بی سرانجام مانده است و در سایت سازمان برنامه و بودجه، صلاحیت این کشور رد شده است و این شرکت حق هیچ گونه فعالیتی تا سال ۱۴۰۱ را ندارد.

وی افزود: اصرار مدیریت عالی استان، سکوت و انفعال آب و فاضلاب و عدم توجه و بررسی وزارت نیرو جای سوال اساسی دارد که از دستگاه های نظارتی و مدعی العموم انتظار می رود به این مساله ورود کنند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه اشاره کرد: در قرارداد منعقد شده با این شرکت، زیاده خواهی شرکت و عدم توجه به منافع مردم مشخص است و انتظار می رود شرکت آب و فاضلاب هر چه سریعتر شرایطی را فراهم نماید تا این شرکت خلع ید شود و فراخوان جدیدی برگزار نماید تا این مشکل پس از سالها برطرف شود.

جهانبخش بیان کرد: انتظار مردم بندرعباس اینست که مساله فاضلاب شهری حل شود و دستگاه های مسئول پاسخگو باشند که در این سالها برای حل مشکل فاضلاب چه کرده اند؟ و از مدیریت عالی استان می خواهیم واقع بینانه به این مساله نگاه کند و شورا و شهرداری را مقابل افکار عمومی قرار ندهد.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر بندرعباس اظهار نمود: شورا و شهرداری را تحت فشار گذاشته اند که تن به قراردادهای غیر کارشناسی بدهند که این به نفع مردم نیست، مردم و شهرداری سهم خودرا برای حل معضل فاضلاب پرداخت کرده اند، حالا باید دولت جواب بدهد که برای حل این مشکل چه کاری کرده و نمی توان برای حل هر مشکلی دست در جیب مردم کرد.

جهانبخش در آخر اشاره کرد: بخاطر تاخیر در اجرای طرح فاضلاب شهری از مجموعه آب و فاضلاب و وزارت نیرو شکایت داریم و این مساله را از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس پیگیری خواهیم کرد و با هر گونه زیاده خواهی که فشار به مردم ختم شود مخالفیم.

منبع:

1399/04/30
15:34:11
5.0 از 5
2371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان