در ۴ ماه ابتدایی امسال نسبت به ۴ ماهه ۹۸؛

تعداد معاملات مسكن 50 درصد كم شد

تعداد معاملات مسكن 50 درصد كم شد فراز برج: برمبنای آمار اعلامی بانك مركزی در 4 ماه ابتدایی امسال تعداد معاملات مسكن حدود 50 درصد كاهش و متوسط قیمت هر متر واحد مسكونی نیز رشد 42.6 درصدی داشته است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر ماه امسال را اعلام نمود که بر این اساس ۱۴ هزار واحد مسکونی در این ماه معامله شد که نسبت به تیر ماه سال قبل ۱۹۳.۳ درصد افزایش داشته است.
این بانک متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تهران را در ماه گذشته ۲۰ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام نمود که نسبت به تیر ماه سال قبل ۵۶.۶ درصد رشد داشته است.
بانک مرکزی می افزاید: سهم واحدهای تا ۵ سال ساخت از ۱۴ هزار و ۴۷ فقره واحد مسکونی معامله شده در تیر ماه ۳۸.۶ درصد بوده که در مقایسه با تیر ماه سال قبل ۱.۶ درصد کاهش داشته است.
همچنین متوسط قیمت مذکور نسبت به ماه گذشته ۱۰.۴ درصد رشد داشته و در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بالاترین قیمت هر متر واحد مسکونی به منطقه یک با ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کمترین قیمت به منطقه ۱۸ با ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اختصاص داشته است که نسبت به تیر ماه سال قبل به ترتیب ۵۱.۸ و ۵۸.۲ درصد افزایش داشته است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی در چهار ماهه نخست سال جاری ۳۷ هزار و ۳۷۸ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ۴ ماهه سال ۹۸ رشد منفی ۴۹.۹ درصدی را نشان میدهد. این در حالیست که در چهار ماه ابتدای امسال متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۸ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود در صورتیکه این شاخص در ۴ ماهه ابتدایی سال قبل ۱۰ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان برآورد شده است که سال جاری نسبت به سال قبل افزایش ۴۲.۶ درصدی را نشان میدهد.
همچنین بانک مرکزی تحولات اجاره بهای مسکن در تیر ماه امسال را اعلام نمود و اضافه کرد: شاخص کرایه مسکن اجاره ای در تهران در تیر ماه ۲۷.۶ درصد نسبت به تیر ماه سال قبل رشد داشته است ضمن اینکه این شاخص در سراسر کشور در تیر ماه امسال در مقایسه با چهارمین ماه سال قبل رشد ۳۱ درصدی را نشان میدهد.


منبع:

1399/05/08
21:24:01
5.0 از 5
2268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان