طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در هرمزگان اجرا می شود

طرح هر خانه یك پایگاه سلامت در هرمزگان اجرا می شود به گزارش فراز برج هرمزگان معاون فنی بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان اظهار داشت: برنامه ملی هر خانه یك پایگاه سلامت با هدف خود مراقبتی در هرمزگان اجرا می شود.دکتر فریده فخار در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: طرح ملی هر خانه یک پایگاه سلامت در واقع اقدامی برای ارتقای سواد سلامت خانواده ها برای تغییر شیوه و اصلاح زندگی ودر نتیجه انتخاب های سالم به منظور زندگی سالم می باشد.

وی هدف از اجرای این برنامه را توانمند سازی افراد خانواده و جامعه جهت خود مراقبتی، بهبود سواد سلامت جامعه و جلب مشارکت مردمی و به دنبال آن اجتماعی کردن نظام آموزشی عنوان نمود.

فخار عنوان کرد: در جهت این طرح در هر خانوار یک نفر از اعضای خانواده که دارای حداقل هشت کلاس سواد باشد بعنوان سفیر سلامت انتخاب خواهد شد و هر۴۰ سفیر به یک رابط سلامت مرتبط می شوند.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار نمود: محتوای آموزشی مورد نیاز از راه کارشناسان مراقب سلامت با برگزاری جلسات آموزشی به صورت حضوری و غیر حضوری و در مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار رابطین سلامت قرار داده خواهد شد و رابطین سلامت هم اطلاعات و محتوای آموزشی را به صورت جلسات آموزش حضوری و یا شبکه های مجازی در اختیار سفیران قرار می دهند.

منبع:

1399/05/31
20:24:32
5.0 از 5
1645
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان