بندرگاه چند منظوره بندرخمیر تا آخر سال ۹۹ به بهره برداری می رسد

بندرگاه چند منظوره بندرخمیر تا آخر سال ۹۹ به بهره برداری می رسد به گزارش فراز برج هرمزگان نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از روند راه اندازی بندرگاه چند منظوره بندرخمیر اظهار داشت: مشكلاتی در روند راه اندازی این پروژه وجود داشت كه با رفع آن اختتام سال شاهد بهره برداری از این طرح بندرگاهی خواهیم بود.منصور آرامی در گفت و گو با ایسنا، درباب بازدیدش از روند راه اندازی بندرگاه چند منظوره خمیر، اظهار داشت: آنچه به عنوان راه اندازی این بندرگاه از سال ها قبل مورد توجه واقع شد، توسعه منطقه با هدف ایجاد اشتغال مولد ورونق بخشی به معیشت مردم و از طرف دیگر بدلیل وجود معادن غنی در پیرامون منطقه، تبدیل شدن بندرخمیر بعنوان کانون تجارت کالا و صادرات مواد معدنی بوده است.

نائب رئیس کمیسیون عمران با اعلان اینکه در پروسه راه اندازی این بندرگاه مسائل و مشکلاتی وجود داشت که قسمتی از آن ملاحظات زیست محیطی بود، اضافه کرد: خوشبختانه با مرتفع شدن مشکلات الان پروژه از روند مطلوبی برخوردارست و بر طبق پیش بینی های صورت گرفته تاپایان سال مورد بهره برداری قرارمی گیرد.

آرامی به تاثیرات مترتب از راه اندازی این پروژه بندرگاهی نیز اشاره ای داشت و اظهار داشت: همانگونه که امروز تاثیرات بنگاه اقتصادی چون سیمان هرمزگان را در بعد ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه شاهد می باشیم یقیا راه اندازی این بندرگاه نیز موجب فعال شدن معادن منطقه، حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی درپسکرانه و در غایت رشد و توسعه ورونق بخشی به زندگی مردم خواهد شد.

وی یکی از اقدامات مهم مجلس یازدهم را تشکیل فراکسیون توسعه اقتصاد دریا محور درآغاز به کار پارلمان عنوان نمود و اظهار داشت: این فراکسیون با عضویت ۶۵ نماینده که غالبا نمایندگان استانهای ساحلی هستندتشکیل شده است.

آرامی عنوان کرد: دراین فراکسیون مباحثی همچون گردشگری دریایی، صنایع دریایی مباحث شیلاتی، ترانزیتی، گمرگی و... مورد بحث و بررسی و پایش دقیق و کاربردی قرار خواهد گرفت.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ظرفیتهای بی بدیل بندرخمیر همچون وجود تالاب بین المللی خورخوران را فرصت مناسبی جهت توسعه گردشگری دریایی در این منطقه عنوان نمود و اظهار داشت: بر طبق امکان سنجی و جانمایی صورت گرفته از طرف اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طی هفته های آینده یک فروند رمپ فلزی گردشگری در این شهرستان نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: انتظار می رود دستگاههای متولی دیگر نیز با تدوین برنامه ای نظام مند ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، زمینه ساز توسعه گردشگری دریایی و بهرمندی گردشگران از مناظر زیبا و چشم نواز منطقه و جذب توریسم دریایی شوند.

به گزارش فراز برج به نقل از ایسنا، شهرستان تالابی بندر خمیر در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر بندرعباس واقع شده بندرخمیر بواسطه مجاورت با بزرگترین تالاب دریایی ایران و خاورمیانه (تالاب بین المللی خورخوران) دارای ظرفیت های تجاری و گردشگردی منحصر بی فردی است.

منبع:

1399/06/17
12:40:10
5.0 از 5
2084
تگهای خبر: احداث , اشتغال , اقتصاد , بندر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان