معاون مسكن وزارت راه:

وام ودیعه مسكن به ۲۸۰ هزار متقاضی پرداخت گردید

وام ودیعه مسكن به ۲۸۰ هزار متقاضی پرداخت گردید به گزارش فراز برج معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینكه شرط پرداخت وام ودیعه مسكن، تكمیل اطلاعات در سامانه طرح اقدام ملی مسكن بوده از پرداخت وام ودیعه مسكن به ۲۸۰ هزار متقاضی اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد روند پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به واجدان شرایط و ثبت نام کنندگان آن، اظهار داشت: ثبت نام وام ودیعه مسکن در ماه های گذشته به اتمام رسید و افرادی که ثبت نام کردند بیشتر از ۲۸۰ هزار نفر آنها تابحال اطلاعات خویش را بارگذاری کرده اند.
معاون مسکن و ساختمان افزود: درخواست کردیم تا افرادی که در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام کردند چنانچه تمایل به دریافت وام ودیعه مسکن دارند هرچه سریع تر مدارک خویش را بارگذاری کنند تا فرایند معرفی آنها به نظام بانکی فراهم گردد.
گفتنی است، دولت و ستاد ملی کرونا به سبب مشکلاتی که برای بعضی از مستأجران و فاقدان مسکن در شرایط کرونا به سبب محدودیت ها و خلل در کسب درآمدها، پیش آمد، این امکان را فراهم نمود تا متقاضیان مستأجر در شهرهای بزرگ، میانی و کوچک با دریافت مبالغی نسبت به تأمین مسکن موردنیاز خود اقدام نمایند.
رقم ودیعه مسکن برای مستأجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، برای سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و برای دیگر شهرها ۱۵ میلیون تومان است.
متقاضیان باید پس از یکسال اصل ودیعه را به بانک بازگردانند و در عین حال سود این تسهیلات ۱۳ درصد تعیین شده است.
گروه های مشمول دریافت تسهیلات وام ودیعه مسکن، کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند.
همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم «ج» سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متأهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا و اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات همراه با کد رهگیری اعلام گردید.

1399/09/01
16:32:13
5.0 از 5
1297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان