مقام ارشد شبكه بانكی:

۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت و خرید مسكن در ۸ ماه پرداخت گردید

۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت و خرید مسكن در ۸ ماه پرداخت گردید مدیر عامل یک بانک تخصصی اعلام نمود: این بانک در 8 ماهه اول امسال 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های ساخت و خرید مسکن پرداخت کند.به گزارش فراز برج به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان گفت: بانک مذکور از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه رقمی معادل ۱۱ هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان انواع تسهیلات ساخت و خرید مسکن پرداخت کرد که ۳ هزار و ۸۸۲ میلیارد تومان آن به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن برای افزایش عرضه خانه در سراسر کشور ارائه شد و ۷ هزار و ۳۳۴ میلیارد تومان دیگر نیز به صورت تسهیلات خرید خانه به متقاضیان خرید واحد مسکونی پرداخت گردید.
وی با اعلان اینکه سبد تسهیلات ساخت و خرید مسکن قابل ارائه توسط بانک مسکن به لحاظ میزان سقف ریالی و شرایط پرداخت و نحوه دریافت، در شهرهای مختلف کشور و برای مشتریان مختلف متفاوت می باشد، اضافه کرد: طی ۸ ماهه اول امسال ۱۶ هزار و ۲۸۸ فقره تسهیلات ساخت و ۷۳ هزار و ۲۵۵ فقره نیز تسهیلات خرید مسکن به مشتریان پرداخت کرده ایم.
شایان با مقایسه معنادار بین روند تغییرات در حجم پرداخت تسهیلات خرید مسکن و حجم معاملات خرید خانه به نقش محوری این تسهیلات در پشتیبانی گروهی از خریداران برای ماندن در بازار و کمک به خانه دار شدن آنها اشاره نمود و اظهار داشت: در شهر تهران طی ماه آبان حجم معاملات خرید و فروش واحد مسکونی نسبت به مهر ماه حدود ۴۸ درصد کاهش پیدا کرد که به مفهوم نصف شدن معاملات مسکن در این فاصله زمانی است.
وی تصریح کرد: هر چند اطلاعات معاملات مسکن بقیه شهرهای کشور برای فصل پاییز اعلام نشده است اما شواهد بیان کننده رکود و کاهش خرید و فروش خانه و آپارتمان در دیگر شهرهای کشور است. اما با این وجود میزان استفاده از تسهیلات خرید مسکن مربوط به بانک تخصصی بخش مسکن در آبان ماه امسال نسبت به مهر ماه تنها ۲۲ درصد کاهش پیدا کرد. بدین سبب روند دریافت و استفاده از این تسهیلات خود نشانگر اتکای قسمتی از جامعه متقاضی مسکن به تسهیلات بانکی برای صاحب خانه شدن است.
مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن اشاره کرد: تسهیلات ساخت مسکن قابلیت انتقال به خریداران واحدهای مسکونی نوساز را تحت شرایط و ضوابط مشخص دارد. همین قابلیت سبب شده گروهی از سازنده ها از تسهیلات ساخت برای سرمایه گذاری های ساختمانی خود استفاده کنند.
وی اشاره کرد: در ماه گذشته بانک عامل بخش مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم بیش از ۷ میلیارد تومان تسهیلات ساخت به شکل انفرادی یا مجتمع سازی برای افزایش عرضه مسکن در کشور به متقاضیان پرداخت کرد.
شایان اضافه کرد: همین طور از محل صندوق پس انداز مسکن یکم، یک هزار و ۷۶۰ خانه اولی در سراسر کشور صاحب خانه شدند. ماه گذشته نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن به سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت گردید. در ماه مهر ماه ۲ هزار و ۵۸ نفر خانه اولی صاحب حساب در صندوق یکم توانستند تسهیلات مربوط را از صندوق دریافت و نسبت به خرید مسکن اقدام نمایند.

1399/09/20
12:49:09
5.0 از 5
1296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان