مهر خبر می دهد؛

شروع قیمت سازی سایتهای آگهی ملك

شروع قیمت سازی سایتهای آگهی ملك در حالیکه وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه مشاوران املاک با ازسرگیری درج قیمت در آگهی املاک وب سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایلی مخالفند، این وب سایت ها قیمت سازی را شروع کرده اند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، ۲۲ دیماه بود که امکان درج قیمت در آگهی های املاک وبسایت های مشهور اینترنتی فراهم و ممنوعیت درج قیمت ها با دستور دادستانی تهران، بعد از ۸ ماه، لغو شد.
۲۴ اردیبهشت سال جاری بود که با دستور دادستانی، اپلیکیشن های موبایلی آگهی ها، از درج قیمت منع شدند.
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مخالفان بازگشت قیمت پیشنهادی مالکان به آ گهی های اینترنتی است و علت آنرا مذاکرات مدیران سایت های اینترنتی با برخی اعضای هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس و پادرمیانی چند نماینده با دادستانی برای امکان درج قیمت عنوان کرده است.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم با بازگشت قیمت ها به اپلیکیشن های آگهی املاک ابراز مخالفت کرد و از ارسال نامه وزارت راه و شهرسازی به دادستانی برای منع مجدد قیمت ها اطلاع داد.
وی اعتقاد دارد قیمت سازی اپلیکیشن ها و وبسایت های آگهی املاک، التهاب آفرین است و به قیمتها دامن می زند.
به نظر می رسد با عنایت به بازگشت آرامش به بازار مسکن در ماه های آبان و آذر که تورم بخش مسکن ثابت یا منفی بود و همینطور پیشبینی ادامه روند کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران در انتها دی ماه، اقدام برخی وبسایت های انتشار آگهی های املاک در خصوص درج قیمت های ساختگی، به تشنج احتمالی در بازار مسکن دامن بزند.
به عنوان مثال در یکی از وبسایت های مشهور انتشار آگهی املاک، قیمت واحد مسکونی ۳۰ سال ساخت در خیابان پیروزی تهران متری ۱۰۰ میلیون تومان فایل کرده است.
این در حالی است که طبق گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن پایتخت در آذر ماه، متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۳ تهران، متری حدوداً ۲۹ میلیون تومان است.

همچنین طبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت منطقه ۲ تهران، ۴۳ میلیون تومان در آذر ماه بود در حالیکه در یکی از آگهی های انتشار یافته در اپلیکیشن مشهور موبایلی، قیمت واحد مسکونی ۱۷ سال ساخت در مرزداران متری حدوداً ۴۶ میلیون تومان ارزش گذاری شده است.

در منطقه ۵ تهران هم طبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن متری ۳۴ میلیون تومان است امادر یکی از سایت های انتشار آگهی های املاک، یک واحد ۲ سال ساخت در شهران را متری ۴۰ میلیون تومان فایل کرده است.منبع:

1399/10/28
17:44:49
0.0 از 5
1057
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان