كوچ ۴۰درصد مشاوران املاك به اسنپ و تپسی

كوچ ۴۰درصد مشاوران املاك به اسنپ و تپسی به گزارش فراز برج از ۲۱ فروردین ماه به صورت مجدد محدودیت های کرونایی برای اصناف و مشاغل مختلف اعمال شده و بر این اساس فعالان این بخش مجبورند ۲ هفته تعطیل کنند.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، در بیش از ۱۳ ماه گذشته و با شیوع ویروس کرونا در کشور، آینده و امنیت شغلی خیلی از مشاغل تحت تأثیر قرار گرفته و ضررهای هنگفتی به اصناف وارد شده است. بیشتر بخوانید: جزئیاتی از طرح تنظیم گری بازار اجاره / خروج ۶۰ درصدی تقاضا از بازار مسکن سال جاری هم بعد از اتمام تعطیلات ۲ هفته ای نوروزی، بار دیگر اصناف مجبورند بین ۱۰ تا ۱۴ روز را در تعطیلی الزامی به سر برند که این مسئله باعث ضرر مضاعف مشاغل خواهد شد. صنف مشاوران املاک هم همانند سایر مشاغل ملزم به تبعیت از این مساله هستند. ضررهای هنگفت اعضای صنف مشاوران املاک رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با خبرآنلاین، درباره تأثیر تعطیلات کرونائی بر فعالیت اعضای این صنف در پایتخت اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا بر روی فعالیت همه مشاغل و اصناف تأثیر منفی بسیار گذاشته و صدمه زده است و دولت باید در مورد دریافت مالیات، نظری به اصناف می کرد. مصطفی قلی خسروی اظهار نمود: متاسفانه در طول این مدت دولت نظری به اصناف نداشته و شاهد کم لطفی دولت دراین زمینه بوده ایم بطوریکه شاغلان این بخش بیش از پیش تحت فشار بوده و هستند. وی عنوان کرد: تعطیلی ۲ هفته اصناف به اجبار ستاد مقابله با کرونا باعث ضررهای هنگفت به اعضای صنف مشاوران املاک خواهد شد. وی اشاره کرد: اداره کردن مجموعه و دفاتر مشاوران املاک بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز شرایط سختی را به وجود می آورد چونکه خیلی از مشاوران املاک دستمزد ثابت نداشته و بابت انجام معاملات درصد و پورسانت می گیرند و این تعطیلات سبب ضرر مالی این افراد می شود.
۴۰درصد مشاوران املاک، راننده اسنپ و تپسی شدند خسروی اظهار داشت: متاسفانه این شرایط سبب می شود تا تعداد بیشتری از همکاران ما و مشاوران املاک برای گذران زندگی جذب فعالیت به تاکسی های اینترنتی و اسنپ شوند. وی اشاره کرد: حالا ۳۵ تا ۴۰ درصد از همکاران و مشاوران املاک به سبب کسادی بازار ناشی از شیوع کرونا، جذب اسنپ و تپسی شده اند. قلی خسروی بیان کرد: متاسفانه ضرری به این صنف وارد شده که غیرقابل جبران است. ابطال ۳۰ درصد از پروانه های کسب دفاتر مشاور املاک وی اظهار نمود: حدود ۲۸ تا ۳۰ درصد از اعضای این صنف که بیشتر آنها مستاجر بوده اند، انصراف داده و نسبت به ابطال پروانه کسب خود اقدام نموده اند. امیدواریم در دولت سیزدهم شاهد ایجاد تعادل در بازار مسکن باشیم بازار مسکن گرفتار گیجی شده است وی درباره وضعیت بازار مسکن در ۳ هفته ای که از سال ۱۴۰۰ گذشته، توضیح داد: حالا همه منتظر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نتایج آن هستند در نتیجه در بازار مسکن، خریداران در انتظار کاهش نرخ ها بوده و فروشندگان منتظر افزایش قیمت ها هستند. قلی خسروی اشاره کرد: حالا بازار گرفتار گیجی شده و ثباتی در این بازار مشاهده نمی گردد و تحت این شرایط خریداران و فروشندگان منتظرند که امیدوارم دوران انتظار آنها سریعتر تمام شود. وجود اصل اجبار بر خرید در بازار مسکن وی درباره نحوه و میزان معاملات در بازار مسکن بیان کرد: در طول این مدت شاهد انجام خرید و فروش ملک بودیم اما باید توجه داشت کسی که قرار بود خانه ۴ خوابه بخرد به خانه ۳ خوابه رضایت داد و خریدار خانه ۳ خوابه ناچار به خرید خانه ۲ خوابه شد و کسی که به دنبال خرید خانه تک خوابه بود، مجبور به رهن خانه شد. وی اشاره کرد: انجام معاملات نشان دهنده رونق بازار نیست بلکه در اصل ناشی از اجبار به خرید در این بازار بوده است.
میانگین قیمت ملک در تهران ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان خسروی درباره میانگین حداقل و حداکثر مسکن در شهر تهران توضیح داد: میانگین قیمت مسکن در شهر تهران حالا برابر با ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان به ازای هر متر مربع مسکن می باشد. وی افزود: خرداد سال قبل اعلام گردید که ۴۸ درصد بر قیمت خانه افزوده شده و این مسئله سبب شد تا قیمت مسکن ۹۰ درصد بالا رفت. وی اشاره کرد: سال قبل با کمک رسانه ها، توانستیم اخبار کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت ملک را پخش نماییم و این مسئله باعث تعادل نسبی بازار شد. وظایف دولت سیزدهم در قبال بازار مسکن قلی خسروی اضافه کرد: امیدواریم در دولت سیزدهم شاهد ایجاد تعادل در بازار مسکن باشیم. وی اشاره کرد: اگر دولت سیزدهم بتواند ماده ۳۱ قانون اساسی و ساخت و مین مسکن برای دهک های پایین جامعه را رعایت کند، مسلم بدانید اوضاع این بازار بهبود می یابد. رئیس اتحادیه مشاوران املاک اشاره کرد: هرگاه نسبت به ساخت مسکن اقدام نشده و یا مانع ساخت و ساز شده ایم در اصل بحران ساخته ایم البته هرجا دولت به بخش خصوصی نگاه نکرده، به حتم هم خودش و هم مردم ضرر کرده اند. ۲۲۳۲۲۴

1400/01/24
14:48:57
5.0 / 5
604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان