اعلام جزئیات طرح مسكن ارزانقیمت

اعلام جزئیات طرح مسكن ارزانقیمت مهر نوشت: بر مبنای طرح ساخت مسکن ارزانقیمت که امروز اعلام وصول شد، مقرر است شهرداری های شهرهای بالای ۲۵۰ هزار نفر جمعیت، مکلف به ساخت سالانه ۵۰۰ تا ۵ هزار واحد مسکونی استیجاری شوند.


طرح ساخت مسکن ارزانقیمت امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد. این طرح با هدف پشتیبانی از ساخت مسکن استیجاری از جانب برخی از نمایندگان مجلس تدوین شده که مقرر است به کمیسیون های مربوطه و کمیسیون عمران مجلس جهت بررسی ارجاع شود. در این طرح هیچ بند یا ماده ای در خصوص نحوه تأمین مالی راه اندازی واحدهای مسکونی از جانب شهرداری ها پیشبینی نشده است که می تواند به پاشنه آشیل طرح تبدیل گردد.
متن طرح مذکور به شرح زیر است: ماده ۱: شهرداری های با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر و بیشتر هر ساله به تعداد ذیل مسکن استیجاری ساخته و به افراد بومی همان شهر خصوصاً جوانان تازه متأهل شده و نیازمند اجاره داده شود. ماده ۲: حداقل تعداد واحد مسکونی قابل ساخت در هر سال: کلان شهر تهران سالانه ۵۰۰۰ واحد مسکونی کلان شهرهای ۲ تا ۴ میلیون نفر جمعیت ۳۰۰۰ واحد مسکونی کلان شهرهای ۱ تا ۲ میلیون نفر جمعیت ۲۰۰۰ واحد مسکونی شهرهای با جمعیت ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر سالانه ۱۰۰۰ واحد مسکونی شهرداری های بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سالانه ۵۰۰ واحد مسکونی تبصره: حدود هر واحد بین ۷۰ تا ۱۰۰ متر مربع می باشد. ماده ۳: برای مدیریت بهتر این واحدها مدیریتی یا واحدی بنام املاک و مستغلات در صورت نبود در چارت شهرداری ها تشکیل گردد که به نحوه نظارت بر این واحدها و اجاره آنها می پردازد. ماده ۴: شرایط اجاره و میزان مال الاجاره ماهانه پیشنهادی شهرداری به شورای اسلامی همان شهر تقدیم کرده و بعد از تأیید آن شورا مبنای اجرا قرار می گیرد. تبصره: میزان مال الاجاره به میزان ۲۰ در صد زیر قیمت بازار همان شهر در همان سالجاری می باشد. تبصره: حداکثر مدت اجاره برای هر خانواده در این نوع واحدها سه سال شمسی می باشد. تبصره: مسائل شهرسازی همچون مُشرفیت، مَحرمیت، سیاست های مصرف بهینه انرژی و استفاده از تکنولوژی های مورد نظر بایستی بر مبنای ضوابط طرح تفصیلی در نظر گرفته شود. تبصره: در ساخت این واحدها آیین نامه زلزله بایستی به صورت کامل در نظر گرفته شود. 223227

1400/02/21
14:01:23
5.0 / 5
439
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان