اعلام زمان ابلاغ بسته حمایتی از مستاجران

اعلام زمان ابلاغ بسته حمایتی از مستاجران به گزارش فراز برج معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از تصویب نهایی وام اجاره و تعیین سقف اجاره بها در جلسه آینده ستاد مبارزه با کرونا و ابلاغ آن تا هفته دیگر آگاهی داد و اظهار داشت: تابستان امسال بازار اجاره تحت اجرای بسته حمایتی از مستاجران با آرامش به کار خود ادامه خواهد داد.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، «محمودمحمودزاده» درباره آخرین وضعیت تصویب وام اجاره و تعیین سقف اجاره بها در ستاد مبارزه با کرونا اظهار داشت: بسته پیشنهادی وزارت راه برای تنظیم بازار اجاره و پشتیبانی از مستاجران در ستاد تصویب شده و تا هفته دیگر ابلاغ خواهد گردید.
وی با اعلان اینکه پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی تداوم پرداخت تسهیلات اجاره بها و هم چنین تعیین سقف اجاره بها مثل تابستان سال قبل است، اظهار داشت: این پیشنهاد تصویب شده و به سبب تعطیلات چند روز اخیر و تعطیلی ستاد مبارزه با کرونا و عدم برگزاری جلسه روز شنبه ابلاغ آن به هفته آتی موکول خواهد شد.
براساس اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی مصوبه سقف اجاره بها و پرداخت تسهیلات اجاره به این علت باردیگر تمدید می شود تا بازار اجاره تابستان امسال هم با آرامش و بدون جهش قیمتی به کار خود ادامه دهد.
محمودزاده در پاسخ به این پرسش که آگهی های اجاره خبر از افزایش قیمت و ارائه پیشنهادات نجومی و بالایی از طرف مالکان دارد اظهار داشت: یکی از دلایلی که دولت اهتمام دارد امسال هم مصوبه تمدید تسهیلات اجاره و تعیین سقف را دریافت کند کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ها است.

وی افزود: به سبب این که بازدهی بازارهای موازی پایین آمده است، بازار اجاره در کلان شهرها و شهرهای پرتقاضا رقابتی می شود که ممکنست افزایش قیمت ها را در پی داشته باشد.
محمودزاده ابراز امیدواری کرد که با تصویب نهایی بسته کنترل بازار اجاره در ستاد کرونا، قیمت ها در تابستان امسال هم کنترل شود.
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی هم چنین آگاهی داد که به سبب کاهش قیمت مسکن، امسال ارقامی که صاحب خانه ها می توانند روی قرارداد اجاره خود اضافه کنند از سال قبل کمتر است.
تابستان سال قبل مالکان در کلان شهرها تا سقف ۳۰ درصد امکان افرایش بهای اجاره را داشتند و هم چنین باید قراردادهای اجاره را تمدید می کردند. این مصوبه سال قبل منجر به کاهش ۴۰ درصدی اسباب کشی در کلانشهر تهران شد.
وزیر راه و شهرسازی نیز چند روز پیش اعلام نمود ارائه وام ودیعه مسکن که در سال قبل توسط ستاد ملی کرونا مصوب و در کل کشور اجرائی شد در این که جابه جایی مستأجران کاهش شایان توجهی داشته باشد بسیار مؤثر واقع شد.
وی گفته است که کلیات افزایش و تداوم وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا مصوب شد. انتظار است تا با این مصوبه مردم مراعات حال یکدیگر را در این ایام که همه گیری کرونا وجود دارد داشته باشند تا همه با هم از این بحران عبور نماییم.
تمامی قراردادهای اجاره فعلا با مصوبه سال قبل ستاد کرونا که در تهران تا نرخ ۳۰ درصد است تمدید می شود. تسهیلات وام اجاره نیز در سال قبل ۵۰ میلیون تومان برای کلان شهرها بود.


منبع:

1400/03/17
12:37:19
5.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان