برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما

برخورد قضایی در انتظار گرانفروشان بلیت هواپیما به گزارش فراز برج ایسنا نوشت: با وجود هشدارهای گوناگون صادر شده از طرف سازمان هواپیمایی در خصوص ضرورت بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب آبان ماه سال گذشته، ایرلاین ها همچنان بلیت پروازهای داخلی خودرا با قیمت های دلخواه می فروشند و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: آنها باید منتظر برخوردهای جدی تر از طرف دستگاه های نظارتی و قضایی باشند.


در ایام گذشته نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی بصورت شایان توجهی افزایش پیدا کرد که گاهی تا بیش از ۴۰ درصد بیشتر از نرخ مصوب آبان ماه سال قبل است و با وجود هشدارهای داده شده از طرف مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری، تغییری در این افزایش نرخ غیر قانونی بلیت پروازهای داخلی رخ نداده است. تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در پاسخ به این پرسش که چرا تعدادی از ایرلاین ها هیچ توجهی به نرخ های مصوب و هشدارهای داده شده ندارند و همچنان به این رفتار غیرقانونی شان ادامه می دهند اظهار نمود: با توجه به این که تعدادی از شرکت های هواپیمایی با وجود هشدارهای داده شده همچنان قیمت بلیت هواپیما را به نرخ مصوب برنگردانده اند، باید منتظر برخورد بوسیله دستگاه های نظارتی و قضایی باشند. وی ادامه داد: اگر ایرلاین های داشخلی قیمت ها را به نرخ مصوب آبان ماه سال قبل برنگردانند هفته آتی در جلسه ای که با مدیران عامل آنها خواهیم داشت و تعدادی از مسیرهای خارجی آنها را لغو خواهیم کرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: بازگرداندن قیمت بلیت هواپیما به نرخ مصوب دستور شخص وزیر راه و شهرسازی است و شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت باید مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی را داشته باشند. دهقان زنگنه اشاره کرد: اگر ایرلاین ها از قانون تبعیت نکنند و بلیت پروازهای داخلی شان را برمبنای نرخنامه مصوب موجود نفروشند، مسلما باید منتظر برخورد جدی تری باشند و به زودی ایرلاین های دولتی را به دستگاه های نظارتی شان و ایرلاین های خصوصی را به دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد. در آبان ماه سال قبل شورای عالی هواپیمایی کشوری تصویب کرد که شرکت های هواپیمایی اجازه دارند نهایتا تا ۱۰ درصد به نرخ پروازهای داخلی نسبت به نرخنامه به روز شده در خرداد ماه امسال اضافه کنند. و از طرف دیگری محدودیت حداقل نرخ برای پروازهای داخلی برداشته شد و در حقیقت خبری از دامنه قیمت نیست. این یعنی شرکت های هواپیمایی تنها باید سقف قیمت بلیت های خودرا برای هر مسیر پروازی رعایت نمایند و تا امروز هیچ مصوبه و مجوزی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما صادر نشده است. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/04/05
19:47:45
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان