معاون وزیر راه خبر داد؛

آخرین وضعیت سفرهای جاده ای، ریلی و هوایی در تعطیلات پیش رو

آخرین وضعیت سفرهای جاده ای، ریلی و هوایی در تعطیلات پیش رو به گزارش فراز برج معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از ممنوعیت تردد جاده ای با ناوگان شخصی در تعطیلات پیش رو و کاهش سفرها با ناوگان حمل و نقل عمومی به یک سوم ایام عادی اطلاع داد.شهرام آدم نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیلی چند روزه پیش رو را ابلاغ کرده اظهار نمود: بر این اساس تردد ناوگان شهری میان شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی ممنوع می باشد.
وی اضافه کرد: در مورد حمل و نقل عمومی هم علاوه بر محدودیت های گذشته که پذیرش ظرفیت ۵۰ درصد مسافران ریلی و جاده ای و ۶۰ درصد ظرفیت حمل و نقل هوایی محدودیت های جدید هم داریم که شامل کاهش عرضه ظرفیت حمل و نقل جاده ای و هوایی تا یک سوم صندلی ها خواهد بود.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی افزود: ظرفیت قطارهای مسافری اتوبوس ها و هواپیماها تا یک سوم کاسته می شود و تنها در صورت سفرهای اضطراری امکان مسافرگیری وجود دارد.
آدم نژاد تصریح کرد: در هر داخل هر هواپیما تا ۶۰ درصد صندلی های آن امکان مسافرگیری وجود دارد و داخل قطار و اتوبوس ها هم ۵۰ درصد از ظرفیت صندلی ها به فروش می رسد ولی در تعطیلات یش رو کل سفرها به یک سوم کاهش پیدا خواهد نمود.
وی با تکیه بر این که اگر تخلفی صورت بگیرد حتما برخورد خواهد شد، اظهار داشت: در صورت مشاهده تخلف در حمل و نقل عمومی جاده ای، ریلی و هوایی علاوه بر جریمه، با شرکت ها و مؤسسات حمل و نقلی هم برخورد می نماییم.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: دستگاه نظارتی در این ایام هم وزارت راه و شهرسازی و نهادهای تابعه آن و هم پلیس راه خواهد بود. شرکت راه آهن و سازمان هواپیمایی هم در این حوزه مسئولیت دارند.
آدم نژاد تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده تخلف جاده ای به ۱۴۱ و در مودهای حمل و نقلی ریلی و هوایی هم به سامانه های مربوطه و همینطور پلیس می توانند اطلاع دهند. در کمیسیون رسیدگی به تخلفات هم با شرکتهای حمل و نقلی متخلف برخورد خواهد شد.


منبع:

1400/05/25
14:00:28
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان