معاون وزیر راه خبر داد؛

ترانزیت جاده ای به ۸ میلیون تن رسید

ترانزیت جاده ای به ۸ میلیون تن رسید رئیس سازمان راهداری از بسته بودن مرزهای جاده ای ایران و ترکمنستان و توقف جابه جایی کالا با این کشور اطلاع داد و اظهار داشت: ترانزیت جاده ای از مرزهای کشور با رشد قابل توجه به ۸ میلیون تن رسیده است.داریوش امانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از آغاز سال تا کنون ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) حمل شده، اظهار داشت: روزانه نزدیک به ۶۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به مقاصد درون کشور حمل می شود.
وی افزود: از سایر بنادر کشور هم روزانه ۳۵ هزار تن کالای اساسی با ناوگان جاده ای خارج می شود که درنتیجه در هر روز بیشتر از ۹۰ هزار تن کالای اساسی از بنادر به داخل کشور با ناوگان جاده ای درحال حمل است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز امیدواری به تلاش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای افزایش حمل کالاهای اساسی با ناوگان جاده ای به روزانه ۱۰۰ هزار تن اظهار نمود: هم اکنون در بندر امام خمینی (ره) کالاهای اساسی موجود و قابل حمل که ترخیص شده اند، یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن است که با این روندی که درحال اجراست، ظرف یک ماه نیم آینده این میزان کالا از بنادر به داخل کشور حمل خواهد شد.
وی تصریح کرد: هم اکنون مشکلی برای جابه جایی کالاهای اساسی با ناوگان جاده ای در سطح کشور نداریم.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اشاره به مصوبه شورایعالی ترابری در مورد پهلوگیری کشتی های حامل کالاهای اساسی در بنادر دیگر و استفاده از ظرفیت سایر بنادر برای واردات کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: هم اکنون این اتفاق رخ داده و تا کنون از بندر شهید رجایی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالای اساسی حمل کرده ایم که در این بندر به صورت حمل یکسره است.
وی ضمن اشاره به ورود بنادر چابهار، انزلی، فریدونکنار، آستارا، امیرآباد و… به چرخه واردات و حمل کالاهای اساسی خاطرنشان کرد: از آغاز سال تا کنون ۱۰ میلیون تن جابه جایی کالای اساسی از همه بنادر کشور داشته ایم که ۷.۳ میلیون تن آن به بندر امام خمینی (ره) اختصاص داشته است.
رئیس سازمان راهداری درباره مرزهای کشور تاکید کرد: هم اکنون اغلب مرزهای ما باز است و جابه جایی، واردات، صادرات و ترانزیت کالا از اغلب پایانه های مرزی در حال انجام می باشد.
امانی افزود: تنها مرزهای یکی دو کشور مثل ترکمنستان که مشکل داریم، ولی سایر مرزها باز است و کالا جریان دارد.
وی اضافه کرد: تا کنون ۸ میلیون تن ترانزیت کالا از مرزها داشته ایم که تا کنون اتفاق افتاده که این مورد با عنایت به شرایط کرونایی سال گذشته، رشد قابل توجهی را نشان داده است.


منبع:

1400/06/20
21:36:53
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان