دبیر انجمن شركتهای هواپیمایی در گزارش فراز برج؛

۵۵۰ پرواز برای اربعین

۵۵۰ پرواز برای اربعین به گزارش فراز برج دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی مجموع سفرهای هوایی اربعین تدارک دیده شده برای رفت و برگشت زائرین را ۵۵۰ پرواز اعلام نمود.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مشکلاتی که زائرین برای خرید بلیت با نرخ مصوب دارند، اظهار داشت: کسانی که می خواهند بلیت اربعین تهیه کنند، به دفاتر فروش بلیت رجوع و بلیت ها را خریداری کنند.(لیست دفاتر فروش بلیت اربعین به قیمت مصوب)
وی با تاکید بر این که ایرلاین ها ملزم به فروش بلیت دوطرفه در صورت درخواست زائرین هستند، اظهار داشت: بلیت بخشی از پروازهای در نظر گرفته شده برای اربعین به فروش رفته است.
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی عنوان کرد: بر مبنای آخرین توافق بین سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکتهای هواپیمایی مقرر شد قیمت بلیت پروازهای تهران-نجف-تهران ۵ و مشهد-نجف-مشهد ۶ میلیون تومان و قیمت بلیت یکطرفه مسیرهای تهران-نجف و مشهد-نجف هم به ترتیب ۳.۲ و ۴ میلیون تومان باشد.
وی تصریح کرد: نرخ بلیت پروازهای دوطرفه اربعین از فرودگاه های کرمان، زاهدان و یزد به نجف ۶ و در بقیه فرودگاه ها ۵ میلیون تومان تعیین شده است.
اسعدی سامانی اضافه کرد: تا کنون ۵۵۰ مجوز پرواز برای رفت و برگشت زائرین اربعین برای شرکتهای هواپیمایی ایرانی از جانب سازمان های هواپیمایی کشوری ایران و عراق صادر شده است؛ ۱۲ شرکت هواپیمایی ایرانی در پروازهای اربعین سال جاری مشارکت می کنند.
وی افزود: ایرلاین ها در دفاتر اصلی خود درحال فروش دو طرفه هستند؛ اما برخی مسافران از وبسایت های فروش بلیت مبادرت به خرید می کنند که موتورهای جستجوی این سایت ها، امکان عرضه بلیت های دوطرفه را ندارند اما دفاتر فروش بلیت خود ایرلاین ها این امکان را فراهم نموده اند.
دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی خاطرنشان کرد: ویزای گروهی صادر نمی گردد و برای افرادی که در سامانه سماح نام نویسی کرده اند، از راه هماهنگی های به عمل آمده با سفارت عراق، صادر خواهد شد؛ صدور بلیت منوط به داشتن ویزاست؛ دفاتر فروش بلیت و آژانس ها ویزا نمی دهند و فقط مسافری که ویزا را از قبل تهیه کرده باشد می تواند بلیت از دفاتر خدمات مسافرت هوایی تهیه نماید.


منبع:

1400/06/31
17:26:59
5.0 / 5
288
تگهای خبر: پرواز , خدمات , فرودگاه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان