وزیر دفاع:

صنعتی سازی را برای حل مشکل مسکن افزایش می دهیم

صنعتی سازی را برای حل مشکل مسکن افزایش می دهیم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: اتخاذ سیاست توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از روش های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با حضور در «کارخانه صنعتی ساختمان» متعلق به وزارت دفاع از بخش های مختلف این کارخانه بازدید نمود.
امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط وزارت دفاع در زمینه صنعتی ساختمان، اظهار داشت: هدف اجرای این طرح تولید ساختمان های پیش ساخته فلزی به روش نوین است که بمنظور تسریع در تحقق اهداف مزبور قرارگاهی تحت عنوان «قرارگاه ساخت» در وزارت دفاع تشکیل شده تا با ایجاد ظرفیت های لازم مسیر پیشرفت پروسه صنعتی سازی ساختمان را دنبال کند.
وی اضافه کرد: در این روش عمر ساختمان از ۲۵ تا ۳۰ سال به متوسط ۱۰۰ سال افزایش می یابد. همین طور ضمن افزایش عمل ساختمان در زلزله های با ریشتر بالا، سرعت ساخت ساختمان نیز که اکنون بطور متوسط ۳۶ ماه است به شش ماه کاسته می شود. بدین سبب اتخاذ سیاست توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از روش های موثر و تسهیل کننده حل مشکل مسکن در کشور خواهد بود.
وزیر دفاع با اعلان اینکه وزارت دفاع قرار نیست به یک انبوه ساز ساختمان تبدیل گردد، اظهار نمود: هدف ما تامین نیازهای نیروهای مسلح وحل مشکلات مردم در این حوزه می باشد، بدین جهت وزارت دفاع آمادگی دارد تکنولوژی و فناوری تولید صنعتی ساختمان را در اختیار نهادها و سازمان های مسئول کشوری قرار دهد.
امیر آشتیانی اشاره کرد: ما این توانمندی را داریم با هر ظرفیتی که مورد تقاضا باشد این کارخانه را هر جایی راه اندازی کنیم؛ تکنولوژی و ماشین آلات مورد نیاز همگی بومی سازی شده و پروسه صنعتی سازی ساختمان از ایده تا محصول، امروز در وزارت دفاع صورت می گیرد.
وی همین طور ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک، ساخت مسکن صنعتی بعنوان یک فرهنگ در کشور نهادینه شود.
وزیر راه و شهرسازی نیز در جریان این بازدید با تقدیر و تشکر از اقدامات وزارت دفاع در زمینه صنعتی سازی ساختمان، وزارت دفاع را پیشران و پیشرو در عرصه های مختلف ملی عنوان نمود.
رستم قاسمی پیشرفت و حرکت صنعتی سازی ساختمان توسط وزارت دفاع را باارزش دانست و اظهار داشت: این مهم باید هر چه سریع تر در بخش های مختلف کشور پیاده سازی، اجرا و توسعه پیدا کند.
وی با اعلان اینکه صنعتی سازی ساختمان کاهش هزینه ساخت و به تبع آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت، اشاره کرد: وزارت مسکن و شهرسازی برای پیشبرد و توسعه کارخانه صنعتی سازی ساختمان، اهتمام و تعامل هر چه بیشتر خودرا با وزارت دفاع افزایش خواهد داد.

1400/08/29
20:49:37
5.0 / 5
239
تگهای خبر: تولید , ساخت , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان