تابحال چند نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند؟

تابحال چند نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند؟ تسنیم نوشت: معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ثبت نام یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن اطلاع داد.


مطابق اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۷۹۲ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند. ثبت نام متقاضیان نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهرماه سال جاری شروع شد و قرار بود ۲۸ آبان ماه به پایان برسد. معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۴ آبان ماه با یادآوری اینکه ثبت نام نهضت ملی مسکن از ۲۸ مهرماه سال جاری شروع شده است اظهار داشته بود: قرار بود این ثبت نام طی یکماه صورت گیرد و ۲۸ آبان به پایان برسد. محمود محمودزاده اضافه کرد: با عنایت به افزایش تقاضا برای تمدید مهلت ثبت نام، متقاضیان می توانند تا ۱۵ آذرماه با رفتن به سایت saman.mrud.ir مبادرت به ثبت نام کنند. وی تصریح کرد: در ۵۲۰ شهر زمین ساخت واحدهای قانون جهش تولید تأمین شده است.
نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن می باشد که بر طبق این سیاست، راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان واقعی مسکن می توانند با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بر طبق این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چون که این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به علت متارکه به صورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می توانند ثبت نام کنند. بر مبنای مصوبه تازه شورایعالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت نام در نهضت ملی مسکن را دارند. براساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است. بدین معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همینطور برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر مبنای حکم اداری و یا بر مبنای تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره مند شوند. ۲۲۳۲۲۷

1400/09/01
22:47:03
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آموزش , تولید , ساخت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان