پونک و سعادت آباد، قلب مستاجرنشینی پایتخت هستند

پونک و سعادت آباد، قلب مستاجرنشینی پایتخت هستند گزارش جامع املاک شیپور اطلاعات جالبی از بازار املاک کشور به دست می دهد. این گزارش که به بررسی وضعیت خرید و فروش و رهن و اجاره املاک مسکونی، اداری، تجاری، باغ و زمین در تمام استانهای ایران پرداخته، اطلاعات خوبی برای سرمایه گذاران، متخصصان، خریداران و مستاجران حوزه املاک دارد.گزارش جامع املاک شیپور اطلاعات جالبی از بازار املاک کشور به دست می دهد. این گزارش که به بررسی وضعیت خرید و فروش و رهن و اجاره املاک مسکونی، اداری، تجاری، باغ و زمین در تمام استانهای ایران پرداخته، اطلاعات خوبی برای سرمایه گذاران، متخصصان، خریداران و مستاجران حوزه املاک دارد.
طبق این گزارش، بیشترین تمرکز مستاجرنشینی پایتخت در سعادت آباد و پونک است و این دو محله مجموعا بیشتر از ۱۰٪ مستاجران تهران را در خود جا داده اند.
مالکان مناطق ۱، ۲ و ۵ تهران، پذیرای بیشترین مستاجران هستند
بر اساس اطلاعات درج شده در گزارش شیپور، مالکان مناطق ۱، ۲ و ۵ تهران، پذیرای بیشترین مستاجران هستند و بیشترین تعداد آگهی های رهن و اجاره تهران، برای این مناطق به ثبت رسیده است. بیشتر از ۵۵ درصد آگهی های رهن و اجاره مسکونی، متعلق به این مناطق است. پس از آن مناطق ۳، ۱۰، ۱۳ و ۲۲ بیشترین ظرفیت پذیرش مستاجران را دارند.
رهن کامل حدود ۴۰٪ از خانه های تهران، بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است.
طبق آمارهای عرضه شده در این گزارش، تنها ۴۰٪ از خانه های تهران را میتوان با بودجه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی رهن کرد و رهن کامل نیمی از خانه های تهران بیشتر از این مقدار است.
منطقه ۱ گران ترین و مناطق ۱۵ تا ۲۰ ارزان ترین مناطق برای اجاره نشین ها هستند
منطقه ۱ تهران با متوسط قیمت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن به ازای هر متر مربع، گران ترین منطقه تهران برای رهن خانه است. یعنی برای رهن یک خانه ۱۰۰ متری در این منطقه به صورت متوسط باید ۸۴۰ میلیون تومان پرداخت کرد و متوسط رهن کامل یک خانه ۱۰۰ متری در مناطق ۱۵ تا ۲۰، ۲۴۰ میلیون تومان است.
مناطق ۹ و ۲۰ بیشترین افزایش و مناطق ۱۷ و ۱۲ کمترین افزایش اجاره بها را داشته اند؛ در گزارش شیپور آمده است که مناطق ۹ و ۲۰ افزایش بیشتر از ۱۰۰ درصدی اجاره بها را تجربه کرده اند، درحالی که مناطق ۱۷ و ۱۲ به ترتیب با ۳۷ و ۳۹ درصد رشد، شاهد کمترین افزایش اجاره بها در تهران بوده اند.


برای مشاهده گزارش شیپور و دریافت جزئیات بیشتر از وضعیت املاک کشور، وبلاگ شیپور را بخوانید.


منبع:

1400/09/04
20:57:36
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان