خضریان خبر داد؛

تکلیف وزارت راه برای پیگیری اتصال دستگاهها به سامانه املاک

تکلیف وزارت راه برای پیگیری اتصال دستگاهها به سامانه املاک فراز برج: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از تکلیف این کمیسیون به وزرات راه و شهرسازی برای پیگیری اتصال دستگاهها به سامانه املاک و اسکان آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از خانه ملت، علی خضریان درباب جلسه بامداد امروز (دوشنبه ۲۲ آذر) کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: این جلسه بمنظور بررسی آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان و باتوجه به شروع فصل بودجه و پیش بینی های مالیاتی در بودجه سال ۱۴۰۱ و وابسته بودن موضوع گرفتن مالیات از خانه های خالی به سامانه املاک و اسکان و با حضور وزیر راه و شهرسازی، مسئولان ارشد سازمان امور مالیاتی، شرکت ثبت اسناد و املاک، شرکت پست و سایر دستگاه های ذی ربط اجرا شد.
وی اضافه کرد: در این نشست و در ادامه جلسه ای که قبل تر و در شهریور ماه در کمیسیون برگزار شد، ابتدا وزیر از آخرین وضعیت سامانه، گزارشی ارائه نمود. همین طور آماری درباب میزان مشارکت مردم در خوداظهاری املاک و واحدها در این سامانه و در زمان موعد مقرر به اطلاع اعضای کمیسیون رسید.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم اشاره کرد: از آنجا که اتصال دستگاه های مرتبط نظیر وزارت علوم، شهرداری کلانشهرها، آموزش و پرورش، وزارت نیرو و توانیر، سازمان ثبت و حتی سازمان امور مالیاتی هنوز به سامانه املاک و اسکان بصورت کامل انجام نشده، قرار شد وزارت راه و شهرسازی ظرف یک هفته با برگزاری جلسات هماهنگی مقدمات اتصال این سازمان ها را به سامانه جامع فراهم آورد. همین طور موضوع تبلیغات برای تشویق مردم به ثبت نام در این سامانه و آگاهی بخشی برای عواقب عدم مشارکت و خوداظهاری را نیز در برنامه قرار داده و درباب آن به کمیسیون گزارشی عرضه نماید.
خضریان با اشاره به این که مهلت قانونی ثبت نام در سامانه اسکان و املاک به انتها رسیده است، اظهار داشت: از آنجا که مهلت ثبت نام در سامانه یک دفعه تا اختتام آذرماه تمدید شده، نیاز است بعد از فراخوان با تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، یکبار دیگر فرصت ثبت نام در این سامانه مهیا شود، پس قرار شد وزیر این مساله را نیز پیگیری و مراتب را به کمیسیون گزارش کند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: در بخش دیگری از این جلسه، آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند و نارضایتی های مردم نسبت به تعویق در صدور کارت ملی و عدم دریافت خدمات وابسته به کارت ملی توسط برخی سازمان ها با حضور وزیر کشور مورد بررسی قرار گرفت.
وی اشاره کرد: در این نشست رییس سازمان ثبت احوال کشور نیز گزارشی درباب میزان ثبت نام مردم و افراد در انتظار دریافت کارت ملی هوشمند ارائه کرد و بر طبق این گزارش تا حالا ۹ میلیون نفر منتظر دریافت این کارت هستند و مسائل و مشکلات در رابطه با این تأخیر مورد واکاوی قرار گرفت. البته در بعضی از گزارشات یکی از علت های تأخیر صدور کارت ها موضوع تحریم مطرح شده بود اما در جلسه مشخص شد بخش اعظم تأخیر در صدور کارت موضوع عدم اختصاص اعتبارات به وزارت کشور است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اشاره کرد: قرار بر این شد در دولت سیزدهم و باتوجه به کوشش های انجام شده و هماهنگی های صورت گرفته با سایر ارگان ها تا آخر سال حدود ۴ میلیون کارت و بطور متوسط ماهیانه ۱.۵ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شود و کمیسیون اصل نود نیز بر این روند نظارت نماید. همین طور بر طبق قول وزیر کشور تا اختتام شهریور سال ۱۴۰۱ نیز قرار شد ۶ میلیون کارت دیگر صادر و تحویل مردم شود تا آمار مردم در انتظار دریافت کارت بروزرسانی شود و کمیسیون این روند را بطور جدی و مستمر پیگیری کرده و گزارشات روند اجرای آنرا مورد بررسی قرار خواهد داد.
__


منبع:

1400/09/24
16:41:39
5.0 / 5
463
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان