آخرین وضعیت بازار اجاره در شهرهای مختلف

آخرین وضعیت بازار اجاره در شهرهای مختلف به گزارش فراز برج افزایش عجیب قیمت اجاره در نخستین ماه بهار، دولت را مجبور به تعیین سقف برای اجاره بها کرد تا آنجاکه ستاد تنظیم بازار اجاره بهای سال ۱۴۰۰ در تهران را حداکثر ۲۵ درصد و کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت را ۲۰ درصد و سایر شهرها را ۱۵ درصد تعیین کرد.مریم فکری: گزارش آخر بانک مرکزی نشان داده است که شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران در فروردین ماه سال جاری ۴۵.۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است. این عدد در کل مناطق شهری ۵۰.۱ درصد گزارش شده است.
بر همین اساس، ستاد تنظیم بازار در مصوبه اخیر با بررسی بسته سیاستی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، سقف اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال ۱۴۰۰ در تهران را حداکثر ۲۵ درصد و کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت را ۲۰ درصد و سایر شهرها را ۱۵ درصد تعیین کرد.
در راستای این مصوبه، سازمان تعزیرات حکومتی مکلف شد تا با مشاوران املاک متخلف که این سقف افزایش را رعایت نکنند، برخورد کند. همینطور وزارت راه و شهرسازی موظف شده به انعکاس و معرفی واحدهای مسکونی خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی جهت دریافت مالیات مطابق قانون اقدام نماید. رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در اینباره گفته؛ به مستاجران و اجاره دهندگان اخطار می دهیم خارج از حیطه ثبت نرخ اجاره در سامانه ها عمل نکنند. وی اشاره به تمهیدات دولت برای ساماندهی بازار اجاره مسکن، متذکر شده؛ حداکثر افزایش اجاره بها در تهران ۲۵ درصد است، ازاین رو از صاحبان املاک تقاضا داریم که افزایش اجاره مسکن آنها بیشتر از این رقم نباشد. به قول او، این درصد افزایش نرخ اجاره بها با کار کارشناسی در ستاد تنظیم بازار تصویب شده است و در صورت بروز تخلف، طبق مصوبات ستاد تنظیم بازار با متخلفان برخورد می شود.

1401/03/07
22:51:31
5.0 از 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان