قابل توجه خریداران ملک

قابل توجه خریداران ملک به گزارش فراز برج، اقتصاد نیوز نوشت: سه منطقه ۱۸، ۱۹ و یک در نیمه تابستان سال جاری بیشترین کاهش قیمت در بازار مسکن را تجربه کردند.با وجود آن که روند قیمت مسکن در مرداد ماه سال جاری برپایه آمارهای انتشار یافته از سوی بانک مرکزی همچنان افزایشی و رشد ماهانه فیمت مسکن نسبت به ماه گذشته ۲.۵۰ درصد بود اما در بعضی از مناطق، شاهد ریزش قیمتها بودیم. منطقه ۱۹ با ۵.۹۹ درصد کاهش رکورددار ریزش قیمت بوده و متوسط قیمت مسکن در این منطقه متری ۲۴ میلیون تومان است. اما ریزش قیمتها تنها مختص مناطق جنوبی نبوده و منطقه یک با کاهش ۳.۸۳ درصدی در جایگاه دوم کاهش قیمت قرار گرفت.
منطقه ۱۸ هم با عقب نشینی ۳.۳۲ درصدی مقام سوم را به خود اختصاص داد. در مرداد ماه، منطقه ۲۲، ۱۷، ۹ نسبت به تیرماه کاهش قیمت داشتند. بر مبنای آمارهای بانک مرکزی گران ترین معاملات مسکن در منطقه یک، با میانگین قیمتی هر متر ۸۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان به ثبت رسیده و ارزان ترین معاملات هم در منطقه ۱۸، با متوسط قیمت ۲۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان انجام شده است.

قیمت مسکن در منطقه ۵ بعنوان پرفروش ترین منطقه تهران، به متوسط ۵۴ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسیده و در این منطقه قیمت ها، ۲/۸۸ درصد رشد داشته است.


بیشترین افزایش قیمت، در ارتباط با مناطق ۱۶، ۲۰ و ۱۲ می شود. در حالیکه متوسط قیمت مسکن در تهران متری ۴۲ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است، حدود ۱۶ منطقه، متوسط قیمت مسکن زیر این نرخ است.
روند معاملات مسکن در مرداد ماه هم همچنان کاهشی بوده و در این ماه، ۷۸۲۵ معامله به ثبت رسیده که نسبت به ماه گذشته، ۲۴ درصد کاهش داشته است.
ریزش معاملات در تمامی مناطق دیده می شود، اما منطقه ۲۱ با کاهش ۴۰ درصدی معاملات، رکورددار است. منطقه ۱۸ هم که ارزان ترین منطقه تهران است، با ثبت ۱۵۵ معامله و ریزش ۳۵ درصدی در جایگاه دوم قرار دارد. منطقه ۱۴ هم با ۴۳۰ معامله ریزش نزدیک به ۳۴ درصدی را تجربه کرده است. این منطقه محبوب خانه اولی ها است که نقدینگی اندکی دارند. متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۴ متری ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.


بیشتر بخوانید: حباب مسکن ؛با فروش سه آپارتمان در گیشا ۸ خانه در کالیفرنیا بخرید
کوچ خریداران خانه به جنوب شهر / روند تورم مسکن در دو نیمه تهران


۲۱۷ ۲۵۶
منبع:

1401/06/21
23:24:22
5.0 از 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان