اعلام قیمت گران ترین ملک فروخته شده در ایران

اعلام قیمت گران ترین ملک فروخته شده در ایران فراز برج: قیمت گران ترین ملک مسکونی فروخته شده در زمستان سال 1400 در کشور اعلام گردید.


زهرا علی اکبری- در صورتیکه متوسط قیمت معامله مسکن در کشور بنا بر اعلام مرکز آمار ایران ۱۲ میلیون و ۷۹۷ هزار و پانصد تومان بوده است، گران ترین واحد مسکونی فروخته شده در کشور بیش از ۲۷۶ میلیون تومان در هر متر مربع قیمت خورد.
مرکز آمار ایران بدون اعلام محل قرارگیری این ملک مسکونی و بدون اشاره به جزئیات بیشتر دراین زمینه تنها به ذکر قیمت هر متر مربع بسنده کرده است. بدین سان قیمت هر متر مربع از این ملک با نرخ یک پژو ۲۰۶ تیپ دو برابری می کند. بهای هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ دو برابر با ۲۷۸ میلیون تومان و نرخ هر پژو ۲۰۶ تیپ دو سال ۱۴۰۱ برابر با ۲۹۶ میلیون تومان است.
بدین سان ملکی در زمستان سال ۱۴۰۰ به فروش رسیده است که بهای هر متر مربع آن بصورت دقیق برابر با ۲۷۶ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است.
ارزان ترین ملک فروخته شده در کشور اما قیمتی بسیار عجیب را داشته است. این ملک به نرخ ۱۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان در هر متر مربع فروش رفته است. محل قرارگیری این ملک نیز در گزارش مرکز آمار ایران معین نیست.
قیمت ملک در پنج سال اخیر روندی افزایشی را تجربه کرده است.
برخی گزارش ها نشان میدهد قیمت رهن مسکن در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، به نرخ خرید همان خانه در چهار تا پنج سال پیش برابری می کند.
عقب ماندگی عرضه نسبت به تقاضا با اهمیت ترین دلیل بروز این اتفاق در کشور است. بررسی ها نشان میدهد میزان ساخت و ساز در کشور نیز به پایین ترین سطح در سالهای اخیر سقوط کرده است و همین مورد نگرانی ها برای بروز موج تازه تورمی در وضعیت رکودی بازار را مهیا می کند. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1401/07/08
13:29:57
5.0 از 5
164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان