وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

تعلیق شرکت های هواپیمایی در صورت تخلف

تعلیق شرکت های هواپیمایی در صورت تخلف به گزارش فراز برج، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: چنانچه در تاخیر پروازها و سواستفاده از بلیت ها اصلاحاتی صورت نگیرد در تعلیق شرکت های هواپیمایی متخلف مصمم هستیم.به گزارش فراز برج به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و اغاز سال ۱۴۰۲، از راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی، قدردانی نمود و اظهار داشت: در این مرکز یک کار قرارگاهی، عملیاتی و میدانی در حال انجام است و برهمین اساس لازم است شرکت های هواپیمایی با یکدیگر پیمان های راهبردی بسته و در صورت لزوم برای جلوگیری از تأخیرات طولانی مدت هواپیماهای خودرا در اختیار یکدیگر قرار دهند.

بذرپاش در ادامه بر نظارت های لحظه ای اصرار کرد و خواهان افزایش سرعت در عملیات پروازها شد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اهمیت دادن به وقت مسافران، خواهان کاهش زمان تحویل بار به مسافران شد.

وی ضمن تاکید بر توسعه تجهیزات کمک ناوبری در فرودگاه ها، اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در هفته های گذشته، سوء استفاده از بلیت کم شده و حجم تأخیرات کمی اصلاح شده، اما کافی و قابل قبول نیست و لازم است اقدامات نظارتی بیشتری در راستای بهبود این امر در نظر گرفته شود.

وی با تأکید بر افزایش رضایتمندی مسافران اظهار داشت: چنانچه در تأخیر پروازها و سواستفاده از بلیت ها اصلاحاتی صورت نگیرد در تعلیق شرکت های هواپیمایی متخلف مصمم هستیم.

بذرپاش همین طور بر پاسخ گویی بموقع و مناسب رؤسای ایستگاه ها و نمایندگان شرکت های هواپیمایی به مسافران اصرار کرد و اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی لازم است در این خصوص شفاف سازی کرده و با پاسخگویی شایسته و در شأن مردم، علت و یا میزان تأخیرهای احتمالی را به اطلاع مسافران برسانند.

در ادامه، کاپیتان محمدی بخش رییس سازمان هواپیمایی کشوری به ارائه گزارشی از زمان راه اندازی این مرکز پرداخت و اظهار داشت: این مرکز طبق رهنمودها و دستور وزیر راه و شهرسازی که سال جدید را سال اقدام هوشمندانه و فناوری در زمینه مدیریت کنترل پروازها تعیین کرده بودند، تشکیل شد.

وی اضافه کرد: تمامی ارکان صنعت از جمله؛ پلیس، سپاه، گمرک، مرز هوایی، هواشناسی و دستگاه های اطلاعاتی اینجا با یکدیگر در ارتباط هستند و پروازهای نوروزی بصورت یکپارچه کنترل می شود.

کاپیتان محمدی بخش اظهارداشت: هرکدام از شرکتها بصورت مجزا دارای occ هستند، اما نمایندگان شرکت های هواپیمایی حاضر در این مرکز مشکلات ایجاد شده شامل تأخیرات، هواشناسی، عملیات فرودگاهی، سوخت و … مدیریت و در لحظه بصورت یکپارچه کنترل می کنند.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد این مرکز تا حالا اضافه کرد: از مجموع ۲۰ هزار مجوز واگذار شده تا به امروز بخش اصلی پروازها طبق برنامه انجام شده است.


منبع:

1402/01/04
14:17:38
5.0 از 5
192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان