افزایش ۳۲ درصدی سفر و گردشگری دریایی

افزایش ۳۲ درصدی سفر و گردشگری دریایی به گزارش فراز برج، سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر از افزایش ۳۲ درصدی سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در نیمه نخست نوروز ۱۴۰۲ اطلاع داد.


به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما نادر پسنده، ضمن اشاره به این که نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز از ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین است، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ فروردین ۱۴۰۲ معادل ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۶۶ سفر دریایی و گردشگری دریایی صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تر که مجموع سفرهای دریایی و گردشگری دریایی معادل ۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۸۲ مورد بود، حاکی از رشد ۳۲ درصدی است. وی ضمن اشاره به این که در نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ بر مبنای گزارشات دریافتی، ۱ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۹۲۲ سفر دریایی و ۱ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۴۴ گردشگری دریایی صورت گرفته است، اضافه کرد: همینطور ۳۷۱ هزار و ۴۸۰ خودرو هم توسط شناورهای مخصوص حمل، ۱۷ هزار و ۳۱۶ تردد شناور مسافری و ۱۵۳ هزار و ۶۶۸ تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه تعداد سفرهای دریایی در استان هرمزگان معادل ۱ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۴۰۰ مورد بود، تصریح کرد: در استان بوشهر هم طی مدت مذکور ۱۰ هزار و ۵۲۲ سفر دریایی صورت گرفته است. پسنده اضافه کرد: تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته در استانهای بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان هم به ترتیب برابر ۲۹۷ هزار و ۹۶ مورد، ۶۰۲ هزار و ۲۴۲ مورد، ۲۸ هزار و ۷۸۰ مورد، ۳۰ هزار و ۴۱۰ مورد، ۹۸ هزار و ۹۱۸ مورد، ۲۳۴ هزار و ۶۵۶ مورد و در نهایت ۳۱۳ هزار و ۷۴۲ مورد بوده است.


منبع:

1402/01/07
16:49:57
5.0 از 5
176
تگهای خبر: سازمان بنادر , شناور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان