اتفاق عجیب در بازار مسکن

اتفاق عجیب در بازار مسکن به گزارش فراز برج، ایلنا نوشت: نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلان اینکه تعداد قابل توجهی از سازندگان مسکن ایران به کشورهای ترکیه و گرجستان مهاجرت کردند، اظهار داشت: معاملات ملک خارجی در مشاوران املاک تخلف و همین طور نگارش دلاری در قرارادها ممنوع می باشد.داود بیگی نژاد با اعلان اینکه معاملات ملکی خارجی در بنگاه و مشاوران املاک داخل کشور ممنوع و تخلف است، گفت: به سبب این که کار برای مشاوران املاک نیست و بازار مسکن ایران در رکود قرار دارد شاهد این تخلف و معاملات املاک خارجی بین تعدادی از مشاوران املاک هستیم.

وی افزود: این اقدام تخلف است و ما هم از خروج سرمایه های کشور در قالب خرید ملک خارجی استقبال نمی نماییم. به هر مقدار که بازار ملک کشورهای خارجی را رونق بدهیم به همان اندازه دلار از کشورمان خارج می شود و این خروج سرمایه در آینده برای کشورمان بسیار خطرناکست.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به افزایش مهاجرت سازندگان مسکن از کشور اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از سازندگان مسکن از کشورمان به کشورهای ترکیه و گرجستان مهاجرت کردند و دلیل مهاجرت سازندگان این بود که کشورمان شرایطی به وجود آمده که سازنده به هدف مالی خود دست پیدا نمی کند.

بیگی نژاد اضافه کرد: در این شرایط اگر سرمایه سازنده به اندازه مهاجرت برسد، مهاجر خواهد شد و امکانات و سرمایه خود در سایر کشورها به کار می گیرد. در غیر این صورت وارد بازارهای موازی و دلالی می شود، بازارهایی که برای حاکمیت مزاحمت به وجود می آورد.

وی اشاره کرد: البته مشاوران دارای پروانه کسب نمی توانند نسبت به معامله ملک خارجی اقدام نمایند چونکه حتی نگارش دلاری هم در قراردادها تعریف نشده و تخلف شمرده می شود و عمده معاملات املاک خارجی در دفاتر خصوصی به انجام می رسد.

بیشتر بخوانید:
بحران مسکن مهاجرت را معکوس کرد/ تهرانی ها گرفتار بَد مسکنی شدند


۲۱۷


1402/04/04
09:05:39
5.0 از 5
278
تگهای خبر: رونق , سرمایه , كشور , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان