وام ساخت مسکن روستایی ۳۵۰ میلیون تومان شد

وام ساخت مسکن روستایی ۳۵۰ میلیون تومان شد به گزارش فراز برج، ایسنا نوشت: کلیات پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان توسط دولت به تصویب رسیده و به قول رئیس بنیاد مسکن جزئیات آن در آینده ابلاغ خواهد گردید.غلامرضا صالحی ـ رئیس بنیاد مسکن اعلام نمود: پیشنهاد افزایش وام ساخت مسکن روستایی و تعداد این تسهیلات توسط وزارت راه و شهرسازی به هیات دولت ارسال شد. در کمیته های تخصصی و کمیسیون های مربوطه جلسات مفصلی داشتیم.

وی در یک بخش خبری تلویزیونی اظهار داشت: خوشبختانه با هم افزایی و همراهی دستگاه های دخیل دراین زمینه همچون سازمان برنامه، بانک مرکزی و مجموعه دولت، پیشنهاد افزایش مبلغ وام به ۳۵۰ میلیون تومان که توسط بانک مسکن پرداخت می شود به تعداد ۳۵۰ هزار فقره مورد تصویب قرار گرفت. کلیات این پیشنهاد در هیات دولت تصویب شده و با جزئیات ابلاغ خواهد گردید.

قیمت خانه ارزان شد؟/ جزئیات مهم

بنابراین گزارش، سقف وام ساخت مسکن روستایی به تعداد سالیانه ۲۰۰ هزار فقره هم اکنون ۲۰۰ میلیون تومان است که از آبان سال ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسید. این مبلغ قسمتی از هزینه های ساخت مسکن در روستاها و شهر های کمتر از ۲۵ هزار نفر را پوشش می دهد. در ایام اخیر دولت با کلیات افزایش سقف این تسهیلات در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای ۳۵۰ هزار فقره موافقت کرده است.

اوایل شهریورماه وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود که پیشنهاد افزایش وام مسکن روستایی را به هیات دولت ارائه کرده است. روز گذشته هم سخنگوی دولت از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی آگاهی داد. امروز هم رئیس بنیاد مسکن اعلام نمود مبلغ این وام ۳۵۰ میلیون تومان شده که کلیات آن به تصویب رسیده است.

معمولا پرداخت تسهیلات توسط بانک از زمان تصویب تا اجرا مقداری زمان می برد. افزایش وام ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان هم ماهها طول کشید.

بنیاد مسکن تعهد ساخت ۱.۶ میلیون واحد نهضت ملی مسکن را بر عهده دارد که طبق آخرین آماری که مسؤلان بنیاد ارائه کرده اند تا کنون ۲۹۵ هزار واحد شهری و ۲۹۰ هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن در حال اجراست. بر این اساس، مجموع واحدهای درحال ساخت توسط بنیاد مسکن به ۵۸۵ هزار واحد می رسد. مرداد سال جاری رئیس سابق بنیاد مسکن وعده داد که این رقم تا انتهای سال به ۸۰۰ هزار خانه افزایش می یابد.۲۳۳۲۲۰
منبع:

1402/07/15
10:42:27
5.0 از 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان