اجاره آپارتمان ۷۰ متری در تهران چقدر آب می خورد؟

اجاره آپارتمان ۷۰ متری در تهران چقدر آب می خورد؟ به گزارش فراز برج، فرارو نوشت: متوسط قیمت مسکن در منطقه یک حدودا دوبرابر کل تهران است و هزینه های اجاره نشینی در آن محدوده از شهر معمولاً با همین فرمول محاسبه می شوداجاره آپارتمان ۷۰ متری در شمال تهران برای مستاجری که ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون بعنوان پول پیش کنار گذاشته، امکان دارد بیشتر از ماهی ۳۰ میلیون هزینه داشته باشد.
در مرکز شهر که قیمت مسکن به متوسط کل تهران نزدیک تر است، اگر برای اجاره آپارتمان ۷۰ متری چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون داشته باشید، بازه درخواستی اغلب صاحبخانه ها به چیزی بین ماهی ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان می رسد. در جنوب تهران هم که ارزش مسکن حدودا یک چهارم شمال شهر است، مستاجر با همان بودجه ۲۰۰، ۳۰۰ میلیونی می تواند سراغ واحدهایی برود که رقم درخواستی صاحبخانه کمتر از پنج میلیون تومان است.

کاهش قیمت مسکن هم خریداران را راضی نکرد!

متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران از بقیه مناطق بیشتر است و طبق داده های غیررسمی به متری ۱۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده. نسبت به میانگین کل تهران، متوسط قیمت مسکن در منطقه یک حدودا دوبرابر است و هزینه های اجاره نشینی هم حدودا با همین فرمول محاسبه می شود.

مالک آپارتمان ۷۰ متری در محله کامرانیه تهران رقم ودیعه و اجاره ماهانه را به ترتیب ۲۰۰ و ماهی ۳۰ میلیون تومان تعیین کرده است. واحدی که ۱۴ سال از عمربنای آن می گذرد و اگر مستاجر بخواهد رقم اجاره ماهانه را به نصف تبدیل کند، باید به جای ۲۰۰ میلیون، ۷۰۰ میلیون را پیش صاحبخانه گرو بگذارد. حالا اگر به جای محله های گرانقیمتی مثل زعفرانیه، کامرانیه، نیاوران و... سراغ محله های دیگری در شمال تهران برویم، هزینه اجاره آپارتمان ۷۰ متری به شکل معناداری کاسته می شود.
اجاره آپارتمان ۷۰ متری در محله شهرک نفت طبق اطلاعاتی که مالک عرضه کرده، ماهی ۱۵ میلیون آب می خورد و مستاجر باید در قدم اول ۳۰۰ میلیون هم به اسم پول پیش کنار بگذارد.
ارزان ترین منطقه تهران در بازار مسکن برپایه آمارها منطقه ۱۸ است. جایی که متوسط قیمت مسکن برپایه جدید ترین فایل های پیشنهادی به حدود متری ۳۱ میلیون تومان رسیده و این عدد نسبت به میانگین کل تهران حدود ۵۳ درصد کمتر است. به همین خاطر اعدادوارقام درخواستی صاحبخانه حدودا نصف هزینه های اجاره نشینی در کل تهران است.

اجاره آپارتمان ۷۰ متری در ارزان ترین محله های تهران برای کسی که با ۲۰۰، ۳۰۰ میلیون پول پیش دنبال خانه می گردد، معمولاً چیزی بین دو تا پنج میلیون خرج برمی دارد. اما اگر بودجه مستاجر چیزی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان باشد، آنوقت امکان دارد صاحبخانه رقم اجاره را تا ماهی هفت، هشت میلیون افزایش دهد.

آپارتمان ۷۰ متری در محله یافت آباد بعنوان مثال درحالی به مستاجر تحویل داده می شود که مالک رقم ودیعه را ۲۵۰ میلیون تومان تعیین کرده و مستاجر هم باید ماهی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب صاحبخانه واریز نماید. در همان محدوده یک واحد ۷۰ متری دیگر بین فایل های اجاره به چشم می خورد که رقم ودیعه و اجاره آن به ترتیب ۱۰۰ و ماهی هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. البته به خاطر قابلیت تبدیل رهن و اجاره، اگر مستاجر توانایی پرداخت ۳۵۰ میلیون تومان را بعنوان ودیعه داشته باشد، آنوقت حالت رهن کامل پیش می آید و مستاجر نیازی به پرداخت اجاره ماهانه ندارد.
قیمت مسکن در مرکز تهران به میانگین اعدادوارقام پیشنهادی فروشنده ها نزدیک است. اگر مناطق شش، هفت، ۱۱ و ۱۲ را ملاک قرار بگیریم، متوسط قیمت مسکن در این چهار منطقه به متری ۶۰ میلیون تومان می رسد و حدود متری چهار میلیون تومان از میانگین قیمت مسکن در کل تهران کمتر است.

اجاره آپارتمان ۷۰ متری در مرکز تهران با این اوصاف کمتر از محله های مناطق شمالی هزینه دارد و از آنطرف تاحدود زیادی هم با درخواست صاحبخانه های جنوب شهر فاصله دارد.

اجاره آپارتمان ۷۰ متری در مرکز شهر برای مستاجری که چیزی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون بعنوان پول پیش کنار گذاشته، می تواند ماهی ۱۰ تا ۱۵ میلیون هزینه داشته باشد. اگر مستاجر بتواند رقم ودیعه را تا ۳۰۰ میلیون میلیون افزایش دهد، آنوقت هزینه اجاره ماهانه تا مرز شش، هفت میلیون کاسته می شود.

اجاره آپارتمان ۷۰ متری در محدوده دروازه شمیران طبق اطلاعاتی که مالک عرضه کرده، علاوه بر پول پیش ۳۰۰ میلیونی، شامل اجاره ماهانه هشت میلیون تومانی هم می شود. همزمان آپارتمان ۷۰ متری دیگری در خیابان انقلاب درحالی اجاره داده می شود که صاحبخانه ۱۰۰ میلیون پول پیش طلب کرده و مستاجر هم باید ماهی ۱۵ میلیون اجاره پرداخت کند.

۲۳۳۲۲۰منبع:

1402/07/24
08:01:39
5.0 از 5
197
تگهای خبر: آپارتمان , اجاره , حساب , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان