مردم برای ورود به بازار مسکن به نوسانات دلار چشم می دوزند

مردم برای ورود به بازار مسکن به نوسانات دلار چشم می دوزند فراز برج: دولت با ادامه التهابات بازارهای مالی تا انتهای بهار 1402، تصمیم گرفت سیاست های انقباضی را در اقتصاد اعمال نماید. سیاست هایی که هر چند قیمت مسکن را در مسیری کاهشی قرار داد، اما پیامدی جز رکود نداشت. کارشناسان از همان ابتدا پیش بینی می کردند که این روند، ادامه دار نخواهد بود و کوچکترین تکانه ای در بازار ارز، بازار را در روند افزایشی قرار می دهد. حالا این سوال مطرح است که با افزایش باردیگر قیمت دلار، بازار مسکن در چه مسیری قرار می گیرد؟ آیا حالا وقت خرید مسکن است؟به گزارش خبرگزاری فراز برج، اوایل تابستان امسال بود که با صعود نرخها و شدت التهابات در بازارهای مالی و سرمایه ای دولت تصمیم گرفت، سیاست های انقباضی خودرا شدت ببخشد. در این جهت قیمت دلار با بهره گیری از سیاست های سرکوب و خبردرمانی تا انتهای دی ماه در محدوده کانال ۵۰ هزار تومان باقی ماند. روندی که معاملات را در بازار مسکن به پایین ترین حد خود رساند. نتیجه این سیاست بااینکه کاهش نسبی قیمت مسکن بود اما سبب شد رکود بر بازار مسکن سیطره یابد.

با این حال، کارشناسان از همان ابتدا معتقد بودند که سیاست های انقباضی و حاکم کردن رکود نمی تواند چاره مناسبی برای کنترل بازار مسکن باشد، برای اینکه با کوچترین تکانه سیاسی یا اقتصادی و افزایش باردیگر قیمت دلار، فنر قیمت باردیگر رها می شود و در ورودی بازار مسکن بار دیگر به روی مصرف کنندگان واقعی باز خواهد شد. اتفاقی که با صعود قیمت دلار در هفته های گذشته صحت آن آشکار شد.

منصور غیبی، کارشناس بازار مسکن در مورد وضعیت فعلی این بازار اظهار داشت: «در هفته ای که گذشت بازار ارز تاثیر خودرا بصورت روانی و حتی عملیاتی بر بازار مسکن گذاشت. در این جهت می توان گفت یکی از شاخص ها و متغیرهایی که مردم را به سمت بازار مسکن سوق می دهد مسئله افزایش قیمت ارز است.»

منبع:

1402/11/16
22:31:12
5.0 از 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان