امضای قرارداد ساخت راه آهن شیراز – بوشهر

امضای قرارداد ساخت راه آهن شیراز – بوشهر فراز برج: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل كشور از آغاز پروژه اتصال ریلی شیراز به بوشهر با فاینانس ۵ میلیارد یوآنی چین اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، خیرالله خادمی در مراسم قرارداد ساخت راه آهن شیراز بوشهر با اشاره به اینكه شبكه توسعه ریلی در اولویت های برنامه های دولت می باشد، اظهار داشت: ۷ پروژه ریلی در بین پروژه های تعریف شده در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد كه طول این پروژه ها دو هزار و ۲۷۰ كیلومتر و هزینه ساخت این ۷ پروژه ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان معادل سه میلیارد دلار برآورد شده است. این پروژه ها از میان سه هزار و ۴۱۰ كیلومتر مسیر ریلی در حال مطالعه و اجرا انتخاب شده است.
وی با اشاره به توافقات شركت ساخت و توسعه زیربناهای كشور با فاینانسور خارجی خاطرنشان كرد: با مطالعات فاز یك و دو پروژه ریلی شیراز بوشهر به آخر رسیده و با فاینانسور چینی به توافق رسیده ایم كه برآورد مالی آن برپایه فهرست بهای معرفی شده از جانب شركت ساخت و توسعه مبنای كار قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبارات مورد نیاز ساخت این پروژه را برپایه برآورد ریالی معادل دو هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان و از نظر ارزی معادل ۷۰۰ میلیون دلار عنوان و تصریح كرد: از آنجائیكه مقرر است فاینانس این پروژه به صورت یوآن باشد مقرر است طرف چینی ۵ میلیارد یوآن به اتصال ریلی شیراز بوشهر تخفیف بدهند.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اضافه كرد: با ساخت این خط آهن سالانه یك میلیون مسافر و ۱۲ میلیون تن بار میان بوشهر تا شیراز جابجا خواهد شد.

1396/12/19
21:48:39
5.0 از 5
4712
تگهای خبر: پروژه , حمل و نقل , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان