با هدف كاهش تشریفات گمركی؛

كریدور صادراتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تولید می گردد

كریدور صادراتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تولید می گردد فراز برج: با هدف تسهیل در صادرات محصولات پتروشیمی، تفاهم نامه ای چهارجانبه برای تولید كریدور صادراتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به امضا رسید.به گزارش فراز برج به نقل از شركت ملی صنایع پتروشیمی، با هدف تسهیل در صادرات كانتینری محصولات پتروشیمی، تفاهم نامه ای برای تولید كریدور صادراتی بین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و منطقه ویژه بندری امام خمینی (ره) به امضا رسید.
این كریدور، دو منطقه ویژه هم جوار پتروشیمی و بندرامام را به هم متصل و مسیری بین آنها برقرار می كند تا محصولات صادراتی شركت های پتروشیمی مستقیم و با حداقل تشریفات گمركی به منطقه ویژه بندرامام وارد شود.
تسریع در صادرات، افزایش كارایی سیستم حمل ونقل جاده ای، كاهش تشریفات ترخیص همچون حذف پلمب، كاهش هزینه ها و مهار ترافیك ناشی از تجمع كامیون ها در پشت در خروجی سایت ۵ منطقه ویژه از مهم ترین اهداف این تفاهم نامه است.
از آنجا كه این كریدور در زمین های هم جوار راه آهن تولید و هم فرآیند صادرات تحت قوانین گمرك جمهوری اسلامی ایران تولید می شود، این تفاهم نامه به صورت چهارجانبه، بین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اداره كل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اداره كل گمرك بندرامام خمینی (ره) و اداره كل راه آهن جنوب به امضا رسید.
مطابق این تفاهم نامه مقرر شد جهت استفاده از ظرفیت خطوط ریلی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امكان سنجی لازم با همكاری اداره كل راه آهن جنوب، سازمان منطقه ویژه و شركت های گیرنده خدمات به عمل آید.
پس از امضای این تفاهم نامه، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی وارد فاز عملیات اجرای این كریدور می گردد.

1397/03/13
18:27:32
5.0 از 5
5560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان