هما ۱۸ درصد كل تأخیرهای پروازی را به خود اختصاص داد

هما ۱۸ درصد كل تأخیرهای پروازی را به خود اختصاص داد فراز برج: ایران ایر با كسب ۱۸ درصد تأخیرات پروازی از كل پروازهای داخلی انجام شده در اردیبهشت ماه، بیشترین میزان تأخیر در بین ایرلاین های ایرانی را به دست آورد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی كشوری گزارش تاخیرات پروازهای داخلی اردیبهشت ماه شركت های هواپیمایی را بر مبنای سامانه شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام نمود.
بر اساس این گزارش بیشترین تاخیر در پروازها نسبت به تعداد پروازهای داخلی شركت های هواپیمایی به صورت مقایسه واحد به واحد به دو شركت هواپیمایی آسمان و كارون اختصاص داشت كه هر دو با داشتن ۵۰ درصد تاخیر در پروازهای ماه گذشته خود رتبه نخست را بدست آوردند.
شركت آسمان در ماه گذشته ۶۷۷ سورتی پرواز انجام داد كه ۳۳۷ پرواز این شركت با تاخیر و ۳۴۰ پرواز به موقع بود ضمن اینكه هواپیمایی كارون در ماه مذكور ۲۰۶ سورتی پرواز برگزار كرد كه ۱۰۴ پرواز با تاخیر و ۱۰۲ پرواز به موقع انجام شد.
همچنین در ماه گذشته دو شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و آتا هم باداشتن ۴۹ درصد تاخیر در كل پروازهای خود رتبه دوم تاخیرات پروازی را بدست آوردند.
ایران ایر در اردیبهشت ماه از مجموع ۸۴۰ سورتی پرواز، ۴۱۰ پرواز را با تاخیر و ۴۳۰ پرواز هم را به موقع به آخر رساند. همینطور هواپیمایی آتا ۵۵۹ پرواز داخلی در اردیبهشت ماه انجام داد كه ۲۷۵ سورتی پرواز با تاخیر و ۲۸۴ پرواز به موقع بود.
گفتنی است شركت هواپیمایی سپهران در اردیبهشت ماه ۱۹۸ پرواز داشت كه ۸۶ سورتی پرواز معادل ۴۸ درصد را با تاخیر و ۱۱۲ سورتی پرواز معادل ۵۷ درصد را به موقع انجام داد كه از این نظر در جایگاه سوم شركت های هواپیمایی دارای بیشترین تاخیرات پروازی قرار گرفت.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بر مبنای اعلام سازمان هواپیمایی كشوری در اردیبهشت ماه امسال شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) ۸۴۰ سورتی پرواز برگزار كرد كه بیشترین تعداد پرواز را در بین شركت های هواپیمایی داشت ضمن اینكه این شرت ۴۱ سورتی پرواز را با تاخیر به انجام رساند كه بیشترین تعداد پروازهای تاخیردار در بین كل پروازهای داخلی انجام شده از جانب شركت های هواپیمایی به حساب می آید.
بر اساس این گزارش، سهم تاخیرات پروازی ایران ایر از كل پروازهای انجام شده در ماه گذشته ۱۸ درصد بود كه بر این اساس رتبه اول تاخیرات پروازی اردیبهشت ماه را به خود اختصاص داد.
پس از هما، هواپیمایی آسمان با اختصاص ۱۵ درصد كل تاخیرات پروازی ماه گذشته به خود در رتبه دوم قرار گرفت و آتا هم توانست با كسب سهم تاخیر ۱۲ درصدی از كل پروازها در رتبه سوم قرار گیرد.
همچنین از جانب دیگر هواپیمایی ماهان با انجام ۵۶۶ سورتی پرواز به موقع و كسب سهم ۱۶ درصدی از پروازهای به موقع انجام شده از جانب شركت های هواپیمایی، بهترین عملكرد را بدست بیاورد.
این در حالی است كه هواپیمایی معراج با اینكه ۸۳ درصد پروازهای خود در اردیبهشت ماه را در زمان مقرر به انجام رساند اما این عملكرد نسبت به داشتن تنها ۶۶ درصد سورتی پرواز به حساب می آید در حالیكه هواپیمایی ماهان از ۷۲۴ سورتی پرواز توانست ۷۸ درصد آنها را به موقع برقرار كند.


1397/03/25
12:44:01
5.0 از 5
5639
تگهای خبر: پرواز , ملك , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان