گلایه های معاون سازمان محیط زیست

انتظار ۲ ساله برای اجرای دو سند دریایی

انتظار ۲ ساله برای اجرای دو سند دریایی فراز برج: معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: سند گردشگری دریایی هنوز تدوین نشده است كه امیدواریم با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این سند با سرعت پیگیری و اجرایی شود.به گزارش فراز برج به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درباره وضعیت سه سند توسعه دریایی، فناوری دریایی وگردشگری دریایی، اضافه كرد: به رغم پیگیری های صورت گرفته پس از دو سال، سند توسعه دریایی و فناوری دریایی به مرحله اجرا نرسیده و سند گردشگری دریایی هم هنوز تدوین نشده است.
وی افزود: سند توسعه دریایی كه به باعث آن برنامه های توسعه ای در بخش ساحل و دریا توسط ارگان های دریایی مد نظر قرار می گیرد و تعیین كننده زمینه هایی است كه توسعه در آن اتفاق می افتد، تصویب شده اما به مرحله اجرا نرسیده است. علت عدم اجرای سند توسعه دریایی، مشخص نشدن نهادی است كه مسئولیت نظارت بر اجرای نهایی آن را به عهده خواهد داشت.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشخص شدن هزینه های فناوری در حوزه ساحل و دریا در سند فناوری دریایی، اظهار نمود: این سند آماده است اما اجرای آن بستگی به تامین بودجه از جانب صندوق توسعه فناوری دارد. اجرای سند یاد شده به عهده ستاد توسعه و فناوری نهاد ریاست جمهوری است.
وی درباره سند گردشگری دریایی اظهار داشت: پیش نویس این سند هنوز نهایی نشده است و انتظار می رود كه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تدوین و اجرایی شدن این سند را در دستور كار خود قرار دهد.
به گفته معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، از آن جا كه سازمان میراث فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است كه انتظار می رود پس از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مركزی خدمات سفر، روند پیگیری این مورد با شتاب بیشتری دنبال شود.

1397/04/25
13:38:40
5.0 از 5
5181
تگهای خبر: سازمان بنادر , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان