وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی وعده داد:

تكمیل مسكن مهر طبق یك برنامه زمانبندی، یكپارچه سازی نهادهای مسكنی

تكمیل مسكن مهر طبق یك برنامه زمانبندی، یكپارچه سازی نهادهای مسكنی فراز برج: وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت یكپارچه سازی دستگاه های حوزه مسكن اظهار داشت: تكمیل و تعیین تكلیف پروژه های مسكن مهر از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در مورد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اظهار داشت: رویكرد اصلی ما در وزارت راه و شهرسازی شایسته سالاری است و كلیپی كه پخش گردید از اعتقاد قلبی من به شایسته سالاری حكایت داشت و نشان می داد كه به آن جامه عمل پوشانده ایم.
وی افزود: در برنامه من سه سرفصل مورد توجه واقع شده است اولا با تحول ساختاری و ثانیا با وضع رویكردهای متفاوت مدیریتی و ثالثا تعیین اولویت های راهبردی تلاش داریم تا در شرایط خاص كشور این برنامه ها را اجرا نماییم.
وی توجه به احكام برنامه ششم توسعه و در كنار آن دو قانون رفع موانع تولید و بهبود فضای كسب وكار را باعث انضباط رفتاری در وزارت راه و شهرسازی دانست و اضافه كرد: در بخش تحول ساختاری توجه به مطالبات مردمی را در دستور كار داریم كه مهمترین آن اهمیت دادن به بخش مسكن می باشد.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی افزود: توجه به مسكن اقشار كم درآمد و متوسط در برنامه ششم برای دستیابی به ۱.۵ میلیون واحد مسكونی، ۵۰۰ هزار واحد مسكن اقشار كم درآمد و ۵۰۰هزار واحد مسكن روستایی دیده شده كه این رویكرد باید در دستور كار قرار گیرد.
اسلامی مهمترین اقدام برای اجرای این برنامه ها را یكپارچه و هماهنگ سازی دستگاه های حوزه مسكن عنوان و اظهار نمود: باید تولید مسكن را حمایت نماییم تا مسكن بعنوان یك صنعت در مدار تولید قرار گیرد.
وی وزارت راه شهرسازی را مسئول تنظیم عرضه و تقاضای مسكن دانست و اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت استان ها به صورت شهرستان محور و با استفاده از عرضه زمین و پشتیبانی از شهرسازی نوین با فرهنگ ایرانی، اسلامی توجه به این مسئولیت را در دستور كار داریم.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی افزود: در بخش مسكن اقشار كم درآمد مقرر است با اصلاح شیوه های موجود و استفاده از ظرفیت قانون و منابع پشتیبان این فرآیند محقق شود.
به گفته اسلامی، تولید مسكن باید در اختیار تولیدكنندگان واقعی قرار گیرد نه سوداگران؛ هم اكنون تهیه مسكن برای اقشار متوسط در راه كاهنده قرار گرفته كه باید مردم را توانمد كند.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به اینكه راه روستایی پراكنده كاری شده است، اظهار داشت: حجم مطالبات در این خصوص بسیار بالاست اما منابع آن كافی نیست، من بعنوان استاندار با همه وجودم مشكلات راه روستایی را لمس كرده ام ازاین رو از بنیاد مسكن برای بازمهندسی طرح های هادی روستایی حمایت خواهیم كرد.
اسلامی در مورد بازآفرینی شهری اظهار داشت: در اهداف برنامه ششم توسعه بازآفرینی ۲۷۰۰ محله و نوسازی سالانه ۲۷۰ محله پیش بینی شده است به تازگی برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در بافت فرسوده تفاهم نامه امضا شده است. به دنبال حذف بافت های فرسوده هستیم تا با نوسازی این بافت ها ساكنان آن بتوانند ظرفیت جدیدی برای مناطق خود تولید كنند. به نظر من پیشگیری از حاشیه نشینی از اصلاح آن مهمتر است.
وی درباره مسكن مهر اظهار داشت: تابحال یك میلیون و ۷۰۰ هزار واحد تحویل شده كه یك میلیون و ۲۰۰ هزار واحد آن در دولت های یازدهم و دوازدهم به مردم تحویل داده شده است. بخشی از ۵۰۰ هزار واحد باقی مانده مشكلات حقوقی، عدم تكمیل زیرساخت ها و نداشتن متقاضی دارند.
مسكن مهر را با یك برنامه زمانبندی از دستور كار خارج می كنیم
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی افزود: به یاری خدای متعال و به كمك مجلس باید یك برنامه زمان بندی مشخص و به صورت استانی بتوانیم با استفاده از ظرفیت استانداران پروژه های مسكن مهر را تعیین تكلیف و تكمیل و از دستور كار خود وزارتخانه هم خارج نماییم.
وی اضافه كرد: مبحث مهم دیگر راه آهن است. نقش راه آهن در توسعه ظرفیت ریلی با استفاده از ظرفیت های فاینانس با تعاملات بین المللی و منابع صندوق توسعه ملی جزو برنامه های من قرار دارد تا بتوانیم با جذب منابع بین المللی شبكه ریلی را توسعه دهیم.
اسلامی همینطور به تاسیس شركت قطار حومه ای اشاره نمود و اضافه كرد: دستورالعمل قطار حومه ای در فرایند تدوین قرار دارد و این شركت را تاسیس می نماییم تا قطار حومه ای در شهرهای هدف تولید شود.
تعیین تكلیف ۱۹۰ هزار میلیارد پروژه نیمه تمام با تنوع بخشی سرفصل منابع
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اضافه كرد: نكته دیگر هم تكمیل پروژه های نمیه تمام است. حدود ۱۹۰ هزار میلیار تومان پروژه نمیه تمام در كشور داریم كه با بودجه ۶-۷ هزار میلیارد تومانی سالانه وزارت راه و شهرسازی تكمیل آنها زمان طولانی به خود اختصاص می دهد كه مهمترین دستور كار ما این است كه با استفاده از تنوع بخشیدن به سرفصل منابع این پروژه ها را تعیین تكلیف نماییم.
اسلامی افزود: مبحث دیگر، عدالت منطقه ای است. یكی از درخواست های نمایندگان مجلس هم همین بحث است. در عدالت منطقه ای حتما متعهد هستم به تناسب پیشرفت پروژه های استانی، اعتبارات در استان ها توزیع شود. وی اظهار داشت: نكته دیگر بحث مربوط به مشكلات كامیوراندران است كه بیمه اجتماعی، تامین لاستیك و تعرفه حمل و نقل در زمره كارهایی است كه برای كامیونداران متعهد به اجرای این طرح های هستیم. اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره انتقاد یكی از نمایندگان در خصوص مشكلات پرواز هواپیماهای ایران ۱۴۰ اظهار داشت: هواپیمای ایران ۱۴۰ ا گر امروز پرواز نمی كند، به این دلیل نیست كه قابلیت پرواز ندارد بلكه به مسائل مدیریتی بر می گردد كه در دوران مدیریت بنده نبوده است. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اضافه كرد: به جهت اینكه بتوانم اعتماد شما نمایندگان بزرگوار را جلب كنم عرض می كنم كه هیچ ادعایی جز خدمت ندارم. وی در انتها تاكید كرد: با جوان گرایی و استفاده از نیروهای شایسته و بهبود ساختاری در وزارت راه و شهرسازی، این وزارتخانه را اداره خواهم كرد.

1397/08/06
14:41:03
5.0 از 5
4727
تگهای خبر: بیمه , پرواز , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان