در گفتگو با مهر مطرح شد؛

آخوندی در حوزه مسكن كاری نكرد، حرف و عمل او متناقض است

آخوندی در حوزه مسكن كاری نكرد، حرف و عمل او متناقض است فراز برج: مشاور وزیر راه و شهرسازی دولت دهم عملكرد آخوندی در بخش مسكن را تقریباً هیچ عنوان نمود و اظهار داشت: از منظر كارشناسی، حرف های آخوندی تناقض های متعددی با اقداماتش دارد.مقداد همتی در گفت وگو با خبرنگار مهر در مورد عملكرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی تصریح كرد: فردی كه در حوزه مسكن هیچ عملكردی نداشته است، اصلاً قابل نقد نیست. كسی كه در طول پنج سال وزارت هیچ كاری برای مسكن نكرده است را چگونه می توان نقد كرد؟
وی افزود: عملكرد مَسكنیِ آخوندی تقریباً هیچ بود و مسكن مهر را نتوانست در طول پنج سال وزارت خود تكمیل كند؛ ازاین رو فعالیت های آخوندی امكان قضاوت ندارد.
این كارشناس بازار مسكن اضافه كرد: تنها كاری كه آخوندی در حوزه مسكن كرد، این بود كه نام شركت «عمران و بهسازی شهری ایران» را به شركت «بازآفرینی شهری» تبدیل كرد؛ وی حتی در حوزه بازآفرینی شهری هم نه به صورت كلان و نه به صورت پروژه محور اقدامی انجام نداد.
همتی خاطرنشان كرد: آخوندی در حوزه شهرسازی هم علیرغم انتقادات و مخالفت هایش با قالیباف و نجفی، نتوانست هیچ چارچوب و قاعده ای در مورد شهرسازی در كلانشهر تهران بویژه در زمینه تراكم و بازآفرینی شهری انجام دهد. با این وجود مشخص نیست آخوندی با این كارنامه تقریباً هیچ در وزارت راه و شهرسازی، می خواهد شهردار تهران شود.
وی با بیان اینكه آخوندی مدعی است كه نظریه پرداز است، اظهار داشت: یكی از این نظریه های آخوندی، عدم مداخله نهادها در اقتصاد است كه بارها در زمینه آن اظهارنظر كرده است اما نخستین قراردادی كه آقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی امضا كرد، واگذاری پروژه آزادراه تهران ـ شمال به یكی از كلان نهادها بود.
این كارشناس بازار مسكن تاكید كرد: اگر آخوندی اعتقاد به مداخله دولت در ساخت و ساز ندارد یا می گوید با طرح مسكن مهر مخالف است، چرا با ساخت مسكن اجتماعی در شهرهای جدید، از بودجه شركت عمران شهرهای جدید مخالفت نكرد؟
وی با تاكید بر اینكه نظریه پردازی های آخوندی با عملكردش متفاوت می باشد، تصریح كرد: نظریه پردازی های آخوندی كاملاً انتزاعی است چون هیچ گاه كار اجرایی و عملیاتی نكرده و نحوه تعامل با مردم را نمی داند.
مشاور وزیر راه و شهرسازی دولت دهم با اشاره به اینكه آخوندی در این سال ها تنها در طبقه پانزدهم وزارت راه و شهرسازی مستقر بود و دستور صادر می كرد، اظهار داشت: اینكه این دستورات صورت گیرد یا خیر، برایش مهم نبود.
همتی درباره یكی دیگر از تفاوت های عملكرد آخوندی با نظراتش تصریح كرد: وی همواره با تزریق پول پرقدرت بانك مركزی در مسكن مهر مخالف بود اما خودش نخستین نفری بود كه از پول پرقدرت برای صندوق پس انداز مسكن یكم بهره برد.

1397/08/21
18:52:46
5.0 از 5
4523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان