خرم خبر داد:

برخورد جدی با مهندسان متخلف، اعطای وام ۵۰ میلیونی به مهندسان

برخورد جدی با مهندسان متخلف، اعطای وام ۵۰ میلیونی به مهندسان فراز برج: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: باید با مهندسان ناظری كه بدون حضور در كارگاه های ساختمانی، برگه های نظارت را امضا می كنند، برخورد جدی شود.به گزارش فراز برج به نقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، احمد خرم اظهار داشت: متأسفانه در صنعت ساختمان و در صنعتی سازی خیلی كند پیش رفتیم. در منطقه خاورمیانه بعنوان نخستین كشور با ساخت شهرك اكباتان وارد صنعتی سازی شدیم. این شهرك پس از گذشت ۴۰ سال از ساخت و ساز، به صورت استوار ایستاده و مردم از این ساختمان ها بهره برداری می كنند و خوشالند كه ساختمانی ویژه با عمر بیشتر از صد سال تولید شده است. پیش از انقلاب متوسط عمر ساختمان های ما ۳۰ سال بود. در همان زمان آمریكایی ها ساختمان هایی با عمر متوسط ۳۲ سال داشتند. به خاطر بی توجهی و عدم كنترل ساخت و ساز، این شاخص در ایران به ۲۳ سال كاهش یافته است. این درحالی است كه آمریكایی ها به عمر بالای ۱۰۰ سال دست پیدا كردند.
وی درباره كنترل كیفیت ساختمان ها اضافه كرد: كنترل كیفیت توسط سازمان نظام مهندسی، شهرداری و یا بیمه صورت می گیرد. الان بیمه تضمین كیفیت است اما بازرسی صورت نمی گیرد. در برنامه داریم كه كنترل و بازرسی را با دقت و به صورت تصادفی انجام دهیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح كرد: ناظران ما وقتی گزارشی می دهند، دو سه ماه باید دنبال گزارش بدوند تا حق الزحمه خویش را بگیرند. خیلی از ناظران تنها از این محل معاش خویش را تأمین می كنند. معطلی دو سه ماهه ناظر روی انگیزه و تلاش او تأثیر می گذارد. مسأله اثرگذاری استارتاپ ها و دانش بنیان ها هم كه در جایگاه خودش اهمیت زیادی دارد.
وی تاكید كرد: سازمان نظام مهندسی تهران سالانه ۷ هزار وام ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه به اعضا می دهد. این در شرایطی است كه چنین وام هایی به یك نوآور و كارآفرین در صنعت ساختمان اعطا نمی گردد. سازمانی كه هفت، هشت هزار وام قرض الحسنه می دهد، بطور قطع می تواند دو هزار وام ۵۰ میلیونی به نخبگان و نوآوران صنعت ساختمان بدهد. این كار را به تازگی در سازمان نظام مهندسی شروع كردیم.
خرم افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان باید مردم را متوجه كند كه خدمات آن برای مردم ارزش افزوده تولید و مسكن آنها را احیا می كند. این خدمات سبب می گردد مردم و خانه هایشان در زمان زلزله صدمه نبینید. این سازمان باید با متخلفان و ناظران متخلف برخورد جدی كند. كسی كه مسئولیت نظارت و بازرسی دارد اما سركار نمی رود، بازدید انجام نمی دهد و فقط برگه را امضا می كند، تاثیر منفی روی كارفرما و مالك خواهد گذاشت.

1397/08/28
13:32:12
5.0 از 5
4647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان