ساخت و سازهای غیر مجاز در استان قزوین

ساخت و سازهای غیر مجاز در استان قزوین به گزارش فراز برج معاون عمرانی استانداری قزوین اذعان داشت: وجود سه هزار ساخت و ساز غیر مجاز در قزوین بیانگر بی توجهی به نیاز مردم و فقدان نظارت و كنترل فنی در فعالیت های عمرانی و احداث مسكن می باشد.


علی فرخزاد روز سه شنبه در همایش ناظران نظام فنی روستایی كه در ساختمان شماره دو راه و شهرسازی استان قزوین برگزار شد، اظهارداشت: در بسیاری از مناطق شهری و روستایی شاید برخی به دلیل هزینه بر بودن راضی نباشند به توصیه های فنی و مقررات عمل كنند اما ما وظیفه داریم با اعتماد سازی و بیان پیامدهای بی توجهی به مقررات این نقیصه را جبران كنیم.
 
معاون عمرانی استانداری قزوین بیان كرد: خوشبختانه در سالهای اخیر با نظارت جدی كارشناسان و مشاركت خوب نظام مهندسی ساختمان نحوه ساخت مسكن كیفی سازی شده و مقررات جدی گرفته می شود و مردم خودشان رغبت بیشتری به اصول فنی دارند.
 
فرخزاد تصریح كرد: ناظران فنی بهترین مشاوران مردم در ساخت و سازها هستند كه باید همچنان با قدرت در این مسیر گام بردارند و فعالیتهای فنی را شتاب بخشند.
 
استفاده از روشهای جدید در كار ضروری است
 
وی اضافه كرد: با تغییر سلایق مردم ما نیز باید با ارائه روش های جدید و نو بر اساس ذائقه مردم حركت كنیم و طرح های ما به روز باشد تا به نیازها پاسخ دهیم.
 
معاون عمران استانداری قزوین یادآورشد:درشرایطی كه دربسیاری از مناطق روستایی استان ظرفیتهای گردشگری خوبی داریم شاید در ساخت و سازها به این موضوع كمتر توجه كرده ایم و امروز شاهد ساخت و سازهایی هستیم كه به بافت روستایی آسیب زده و منظر روستا نازیبا شده است.
 
وی گفت: در روستای گازرخان كه قابلیت گردشگری و تاریخی دارد خانه های بوم گردی ایجاد شده كه مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته كه نشان می دهد می توانیم با حفظ معماری سنتی به جذابیت های مناطق اضافه كنیم اما هنوز شاهد نادیده گرفته شدن مسائلی هستیم كه نگران كننده است.
 
فرخزاد اضافه كرد: توجه به مصالح بومی و معماری اسلامی و ایرانی می تواند به كاهش مهاجرت روستایی كمك كند و ناظران فنی باید به این نكات در نظارت های خود توجه جدی داشته باشند.
 
معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی روستاها توجه به مقاوم سازی خانه های روستایی ضروری است و در این راستا استفاده از مصالح بومی و توجه به نمای ساختمان و زیبایی آنها مهم است.
 
وی گفت: در كنار مقاوم سازی برای حوادث غیرمترقبه مانند زلزله باید به منظر ساختمان، تاسیسات، رعایت مبحث ۱۹ طراحی، مصالح نیز توجه كنیم تا كارها بخوبی پیش برود.
 
توجه به سلایق مردم در ساخت و ساز روستایی / صدور ۹۷۰ حكم تخریب ساخت و ساز غیر مجاز
 
فرخزاد در ادامه گفت: در حوزه عمرانی نیاز است به سلیقه مردم توجه شود كه در این راستا استفاده از ایده های روستاییان ضروری است.
 
وی اضافه كرد: در حال حاضر ۹۷۰ فقره حكم تخریب در اجرای احكام دادگستری شهر قزوین برای ساخت و سازهای غیرمجاز داریم كه نشان می دهد به نیاز مردم توجه نشده و باید این موضوع را در دستور كار قرار دهیم.
 
فرخزاد گفت: در سطح استان بیش از ۳ هزار ساخت و ساز غیر مجاز داریم كه برخورد با این پدیده و تخریب آنها می تواند پیامدهای اجتماعی و سیاسی داشته باشد كه وظیفه داریم از این امور پیشگیری كنیم.
 
فرخزاد اظهارداشت: بالا بودن آمار ساخت و ساز غیرمجاز نشان می دهد به نیاز مردم پاسخ منطقی نداده ایم در حالی كه اجرای طرح هایی مانند باغ ویلا می تواند راه حل این مشكل باشد.
 
۷۰ میلیارد تومان در امور روستایی استان هزینه شده است
 
وی بیان كرد: در حوزه عمران روستایی از محل ارزش افزوده در سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان  در امور عمرانی روستاها هزینه شده است كه یك سوم اعتبارات عمرانی استان است.
 
فرخزاد یادآورشد: اعتبارات عمرانی استان در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان بود كه اختصاص حدود ۷۰ میلیارد تومان به امور عمران روستاها نقش مهمی در نوسازی و آبادانی روستاها دارد.
1396/04/20
22:50:11
5.0 از 5
5955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان