آخوندی اعلام كرد:

روس ها ۶ هزار و ۸۰۰ واگن باری برای ایران می سازند

روس ها ۶ هزار و ۸۰۰ واگن باری برای ایران می سازند فراز برج: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قرارداد ساخت ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه واگن باری با روس ها داریم كه بخش اعظم آن، در ایران ساخته می گردد.به گزارش فراز برج به نقل از صداوسیما، عباس آخوندی با اشاره به اینكه امسال ۵ مركز استان در كشور را به شبكه حمل و نقل ریلی وصل می كنیم، تصریح كرد: خوشبختانه این طرح ها ۹۰ درصد پیشرفت داشته اند كه همه آنها، امسال به بهره برداری رسیده و زیر بار می روند.
وی اضافه كرد: طبق این برنامه، اقدامات اجرایی كرمانشاه به اتمام رسیده و همدان هم مورد بهره برداری قرار گرفته و كار ارومیه، قزوین رشت و مسیر جدید میانه به بستان آباد و از آنجا به سمت تبریز هم در دست اجرا است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه امسال ۵۱۶ كیلومتر ریل جدید افتتاح می شود، اضافه كرد: با عنایت به كارهایی كه سال قبل تمام شد، اما به بهره برداری نرسید امسال ۹۱۹ كیلومتر راه آهن جدید مورد بهره برداری قرار می گیرد.
آخوندی با اشاره به اینكه برای ۶ هزار و ۸۰۰ واگن باری قرارداد همكاری با روس ها داریم كه بخش اعظم این واگن ها در ایران ساخته می شود، اضافه كرد: برای سه سال آینده، بخش عمده واگن سازی ایران مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و همین الان هم فعال است.
وی تصریح كرد: با شركت مشترك ایرانی و كره ای قرارداد ساخت ۵۴۰ واگن جهت استفاده در حمل و نقل حومه ای به امضا رسانده ایم؛ ضمن اینكه قراردادهای جدید خرید و ساخت واگن های مسافری با آلمان ها، روس ها و كره ای ها هم در دست اقدام داریم.

1396/09/22
01:07:14
5.0 از 5
5616
تگهای خبر: حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان