هشدار رئیس سازمان هواشناسی؛

خشكسالی ادامه دارد، تعداد سیل ها بیشتر شده است

خشكسالی ادامه دارد، تعداد سیل ها بیشتر شده است فراز برج: رئیس سازمان هواشناسی اظهار داشت: این سازمان بیانیه وزارت نیرو در خصوص اتمام خشكسالی و آغاز ترسالی را تایید نمی نماید.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، داوود پرهیزگار در نشست خبری سومین نمایشگاه صنعت حمل و نقل و صنایع وابسته با اشاره به اینكه سازمان هواشناسی كشور، برنامه توسعه هواشناسی كاربردی (تهك) را اجرا كرده، اظهار داشت: در مرحله اول در بخش هواشناسی كشاورزی این برنامه را اجرا كردیم كه جامعه هدف ما ۱۴ میلیون فعال بخش كشاورزی است.
وی اضافه كرد: ۴۲۲ میلیارد تومان در سال زراعی ۹۴- ۹۵ اجرای این طرح برای بخش كشاورزی ارزش افزوده تولید كرد كه این رقم در سال زراعی ۹۵-۹۶ به هزار میلیارد تومان و در سال زراعی جاری به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا كرد.
رئیس سازمان هواشناسی كشور با اشاره به افزایش هشدارهای سیل از جانب سازمان هواشناسی كه به كاهش تلفات سیل به عدد تك رقمی منجر شده، اظهار داشت: در سال ۸۰، سیل استان گیلان ۴۰۰ نفر كشته و مفقود الاثر و ۱۰ هزار نفر محاصره در سیل را با خود به همراه داشت. این در شرایطی است كه به تازگی به علت گرمایش جهانی و تغییر اقلیم، تعداد سیل ها در دو، سه سال اخیر افزایش یافته است.
وی خاطرنشان كرد: سازمان هواشناسی، مركز ملی خشكسالی را با هدف عرضه اطلاعات بخش خشكسالی به شورای عالی آب و همینطور مركز ملی گردوخاك را برای اعلام میزان گردو خاك كشور تاسیس كرده است.
پرهیزگار با اشاره به اینكه سازمان هواشناسی بیانیه وزارت نیرو را در خصوص اتمام خشكسالی و آغاز ترسالی را تایید نمی كند، تصریح كرد: تا آخر اسفندماه بارشها در حد نرمال باقی می ماند ولی میزان بارش های امسال از سال ۹۶ بیشتر خواهد بود.

1397/09/27
15:15:18
5.0 از 5
4645
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان