معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

آغاز ساخت۲۰۰هزار واحد درشهرهای جدید، افتتاح قطاربرقی هشتگرد بزودی

آغاز ساخت۲۰۰هزار واحد درشهرهای جدید، افتتاح قطاربرقی هشتگرد بزودی فراز برج: مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید از آغاز روند ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید از طرف انبوه سازان آگاهی داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در نشست بررسی وضعیت مسكن مهر پردیس كه بامداد امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و برخی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: شركت عمران شهرهای جدید هلدینگی از ۱۸ شركت تابعه است كه وظیفه ما برنامه ریزی برای ساخت شهرهای جدید و همین طور ساماندهی شهرك سازی ها در سطح كشور است.
وی افزود: اما در این مقطع چند اولویت داریم كه اولویت نخست ما تكمیل مسكن مهر خواهد بود و حمایت های انجام شده نویدبخش روزهای خوشی خواهد بود به خصوص با اتفاقات خوبی كه در لایحه بودجه ۹۸ پیش بینی شده است.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به ضرورت اختصاص قیر به سایتهای مسكن مهر كه در لایحه بودجه سال آینده باز پیش بینی شده، اظهارداشت: در این لایحه همین طور پیش بینی شده تا از محل افزایش سرمایه بانك عامل بخش مسكن بتوانیم تجهیز منابع نماییم، ضمن اینكه در این لایحه پیش بینی شده تا با در رهن گذاشتن اراضی متعلق به شركت عمران شهرهای جدید در بانك های عامل و ستاندن تسهیلات از این بانك ها به تكمیل پروژه های مسكن مهر اقدام نماییم.
وی با اشاره به پیش بینی امكان استفاده از منابع داخلی شركت عمران شهرهای جدید برای تكمیل پروژه ها اظهار داشت: قبلا می توانستیم از منابع داخلی صرفا برای محوطه سازی استفاده نمائیم اما در تبصره ۸ لایحه بودجه سال آینده می توانیم از منابع داخلی به تكمیل واحدهای مسكونی مهر باز اقدام نماییم. همین طور در تبصره ۸ این لایحه امكان فروش اعیانی مسكن مهر پیش بینی شده و بر طبق این تبصره شركت عمران شهرهای جدید با درآمد حاصل از فروش اعیانی ها كه به حساب شركت واریز می شود، تكمیل واحدهای مسكن مهر شهرهای جدید را در دستور كار قرار خواهد داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه پروژه مسكن مهر شهر جدید پردیس آخرین پروژه مسكن مهری بود كه در سال ۹۱ از طرف دولت دهم با ساخت ۸۲ هزار واحد كلید زده شد، اظهارداشت: در همان سال ۹۱ به سبب افزایش نرخ ارز شاهد افزایش قیمت ها بودیم و متاسفانه مسكن مهر پردیس از ابتدا با مشكلات شروع شد.
وی اضافه كرد: من معتقدم مسكن مهر یك مگاپروژه است، حتی مسكن سازی هم نیست، بلكه شهرسازی است، چونكه با تكمیل ۸۲ هزار واحد مسكن مهر این شهر جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در این شهر جدید بارگذاری خواهد شد، این در شرایطی است كه در سایر شهرها در یك روند ۲۰ ساله به این جمعیت می توانیم برسیم.
طاهرخانی تصریح كرد: یكی دیگر از مشكلات مسكن مهر پردیس، توپوگرافی منطقه است. در پرند باز ساخت تعداد زیادی واحد در دستور كار قرار گرفت اما به سبب آنكه اراضی پرند مسطح است، مشكلات كمتری داشتیم اما در پردیس به سبب خاصیت های جغرافیایی هزینه بالایی جهت راه اندازی واحدهای مسكن مهر پرداخت گردید. تنها در یكی از پروژه ها مجبور شدیم ۵۷ كیلومتر منطقه كوهستانی را تسطیح و دیوار حائل راه اندازی نماییم تا امكان بنا كردن پروژه به وجود بیاید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جدی بودن مشكل دسترسی ها و زیرساخت های حمل و نقل در شهر جدید پردیس تصریح كرد: در سال ۹۵ بیشتر از ۲ هزار واحد مسكن مهر را در فاز ۵ آماده سازی كردیم اما به سبب آنكه امكان انتقال آب به این پروژه ها وجود نداشت مجبور شدیم ۸ كیلومتر جهت انتقال آب و مخزن سازی، هزینه نماییم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، پروژه بعدی این شركت را همراه با تكمیل مسكن مهر، راه اندازی ۲۰۰ هزار واحد مسكونی جدید عنوان و اظهاركرد: برخی تفاهم نامه ها برای راه اندازی این واحدها را در چند شهر جدید با انبوه سازان به امضا رسانده ایم كه بعنوان نمونه روز گذشته تفاهم نامه ساخت ۸ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر جدید بهارستان با انجمن انبوه سازان استان اصفهان به امضا رسید.
وی با تاكید بر اینكه در آینده نزدیك قطار برقی هشتگرد بعنوان آغازین پروژه قطار برقی كشور افتتاح می گردد، اظهار داشت: ساخت متروی تهران-پردیس باز در لایحه بودجه ۹۸ آمده كه در صورت تصویب آن، عملیات اجرایی ساخت این پروژه را از شروع سال آینده آغاز خواهیم كرد، چونكه در آینده نه چندان دور نه آزادراه تهران –پردیس و نه جاده قدیم آن پاسخگوی رفت و آمد ساكنان این شهر نخواهد بود.

1397/10/08
14:12:49
5.0 از 5
4648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان