رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبرداد:

افزایش ۳۷۰ درصدی كشف قاچاق ریلی كالا، رشد۱۰۰ درصدی كشف موادمخدر

افزایش ۳۷۰ درصدی كشف قاچاق ریلی كالا، رشد۱۰۰ درصدی كشف موادمخدر به گزارش فراز برج رئیس پلیس پیشگیری ناجا از افزایش ۳۷۰ درصدی كشف قاچاق ریلی كالا در ۹ ماهه امسال و كشف صددرصدی قاچاق ریلی مواد مخدر اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سردار محمد شرفی در گردهمایی فرماندهان پلیس راه آهن مناطق مختلف كشور با اشاره به ضرورت تامین امنیت مردم از جانب پلیس با مشاركت خود مردم و روش های پیش گیرانه جامعه محور اظهار داشت: هم اكنون پلیس از دوره اصلاحات سخت افزاری عبور كرده و وارد توسعه نرم افزاری شده است و رویكرد ما از رویكرد سلبی به رویكرد ایجابی تغییر یافته است.
وی با اشاره به صدور بخشنامه های پلیس بر مبنای پشتوانه های پژوهشی و تحقیقاتی با كمك پژوهشگران مختلف بعنوان پشتوانه هر دستورالعمل و بخشنامه اضافه كرد: در پیشگیری اجتماعی از جرم باید همه آحاد جامعه درگیر شوند و سطح آموزش ها و آگاهی ها را ارتقا دهیم تا مردم در تامین امنیت مشاركت كنند.
وی اظهار داشت: بعنوان نمونه پلیس با راه اندازی موسسات خصوصی حفاظتی و اشتغال ۱۰۰ هزار نگهبان محله در كشورف كار تامین امنیت سوخت رسانی، حمل و نقل و مجتمع های تجاری را به این موسسات واگذار كرده است؛ همینطور یكی از اقدامات پلیس بعنوان توسعه جامعه محور، تولید مراكز مددكاری در كلانتری هاست تا از افزایش جامعه كیفری پیشگیری شود.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا به دیدار اخیر فرماندهان پلیس با رهبر انقلاب اشاره نمود و تصریح كرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند پلیس پیشرفت خوبی داشته است كه نه تنها نسبت به قبل از انقلاب كه حتی در مقایسه با سال های اخیر قابل مقایسه نیست. ضمن اینكه پلیس باید پیشرفت و تلاش بیشتری داشته و این تلاش جهادگونه باشد.
سردار شرفی با اشاره به خدمات راه آهن در دوران دفاع مقدس در جابجایی رزمندگان، مجروحان، پیكر شهدا، مهمات و تولیدات دفاعی در زمانی كه جاده های كشور تحت بمباران و مسدود بودند، اظهار داشت: با این وجود در صنعت ریلی عقب ماندگی هایی وجود دارد و به تبع آن پلیس راه، از نظر ساختاری و تجهیزات و توانمندی نیروی انسانی گرفتار عقب ماندگی شده است. اما هم اكنون تحول و پوست اندازی پلیس راه آهن را شاهد می باشیم.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا، در ادامه كشفیات پلیس راه آهن را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: در ۹ ماه امسال تعداد كشفیات سرقت ها ۶۵ درصد، تعداد دستگیری سارقان ۱۰۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در بخش ریلی افزایش داشته است، همینطور در این بازه زمانی حجم كشفیات كالای قاچاق ریلی ۳۷۰ درصد از نظر ارزش ریالی و ۱۴ درصد از نظر افزایش تشكیل پرونده های بالای یك میلیون تومان رشد داشته است.
سردار شرفی افزود: پلیس راه آهن در مورد كشف مواد مخدر در ۹ ماهه ابتدای امسال صددرصد رشد داشته كه نشان داده است راه آهن برای متخلفان ناامن شده است.
وی با اشاره به افزایش ۵۵ هزار كیلومتری شبكه ریلی پارسال و نبود پلیس در این مناطق از افزایش تجهیزات جدید پلیس راه آهن تا آخر سال اطلاع داد.
سردار شرفی در انتها با تاكید مجدد بر ضرورت مشاركت مردم در تامین امنیت راه آهن اظهار داشت: پلیس راه آهن باید به ساكنان روستاهای اطراف شبكه ریلی آموزش دهد تا نسبت به اهمیت امنیت راه آهن آگاه شده و همیار پلیس راه آهن شوند.

1397/11/07
07:55:58
5.0 از 5
4868
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان